Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Świetlica w Pisarzowej zaprasza na turystyczny szlak

22.07.2013

Klub Kultury w Pisarzowej w czasie wakacji realizuje projekt "Cztery…", czyli gromadzi materiały filmowe i zdjęciowe do stworzenia czterech filmików o Pisarzowej, o różnej tematyce. Będą to opowieści o ludziach, przyrodzie, zabytkach i inwestycjach. Pomysł powstał po "przesłuchaniu" bywalców Klubu. Otóż większość dzieciaków, a nawet część dorosłych niewiele wie o swojej miejscowości. Wielu rdzennych mieszkańców, żyjąc u podnóża jednego z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, nigdy nie wybrała się chociażby na Jaworz czy Sałasz, leżących przecież na obszarze Pisarzowej! Postanowiliśmy popracować nad tymi zaległościami.


Wakacje są idealnym czasem na wędrówki, filmowanie, fotografowanie. Nasze grono systematycznie się rozrasta, zabieramy ze sobą również psy. Okazuje się, że kilkugodzinne chodzenie po górach w grupie to wcale nie jakaś katorga, tylko sama przyjemność, trudy ekspedycji wytrzymują nawet kilkuletnie dzieci, a Pasmo Łososińskie wygląda na dzikie, trudne i strome tylko z daleka.

W czasie wędrówek "polujemy" z aparatami i kamerami na widoki, ciekawostki przyrodnicze, obserwujemy zwierzęta, robimy wywiady z ciekawymi mieszkańcami naszej miejscowości, wymieniamy się wiedzą i spostrzeżeniami, a przy okazji świetnie się bawimy.

W lipcu zrealizowaliśmy wszystkie założone w planie zadania, a nawet "z rozpędu" kilka więcej : robiliśmy panoramy Pisarzowej z Działu, paliliśmy ognisko i grilla, zdobyliśmy Jaworz, Sałasz Wschodni, Mały i Zachodni, Luboń, byliśmy na grzybach, odwiedziliśmy bobry, które zamieszkały na Smolniku, byliśmy z wizytą u pana Ardeckiego, kolekcjonera i twórcy replik broni. W najbliższym czasie wybieramy się z podobna wizytą do Pana Władzia Raczka, kowala i metaloplastyka. W lipcu czeka nas jeszcze letni piknik w gminie Limanowa, który odbędzie się w tym roku w Pisarzowej, obok stadionu na Kamieńcu, mamy oczywiście zamiar udokumentować to wydarzenie i umieścić go w naszych filmach.

W sierpniu kolejne cele i atrakcje, wkrótce ukaże się plakat ze szczegółowym planem. Zapraszamy serdecznie nie tylko mieszkańców Pisarzowej czy okolic, ale i wypoczywających na Limanowszczyźnie turystów: dołączcie do nas, ewentualnie do zobaczenia na szlaku. Poznacie na nas po większej ilości dzieci i psów.

Kompletne relacje z wypraw, zdjęcia i filmy są na stronie http://lksolimpia.tk/.

WKK Pisarzowa


Klub Kultury w Pisarzowej w czasie wakacji realizuje projekt "Cztery…", czyli gromadzi materiały filmowe i zdjęciowe do stworzenia czterech filmików o Pisarzowej, o różnej tematyce. Będą to opowieści o ludziach, przyrodzie, zabytkach i inwestycjach. Pomysł powstał po "przesłuchaniu" bywalców Klubu. Otóż większość dzieciaków, a nawet część dorosłych niewiele wie o swojej miejscowości. Wielu rdzennych mieszkańców, żyjąc u podnóża jednego z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, nigdy nie wybrała się chociażby na Jaworz czy Sałasz, leżących przecież na obszarze Pisarzowej! Postanowiliśmy popracować nad tymi zaległościami.


Wakacje są idealnym czasem na wędrówki, filmowanie, fotografowanie. Nasze grono systematycznie się rozrasta, zabieramy ze sobą również psy. Okazuje się, że kilkugodzinne chodzenie po górach w grupie to wcale nie jakaś katorga, tylko sama przyjemność, trudy ekspedycji wytrzymują nawet kilkuletnie dzieci, a Pasmo Łososińskie wygląda na dzikie, trudne i strome tylko z daleka.

W czasie wędrówek "polujemy" z aparatami i kamerami na widoki, ciekawostki przyrodnicze, obserwujemy zwierzęta, robimy wywiady z ciekawymi mieszkańcami naszej miejscowości, wymieniamy się wiedzą i spostrzeżeniami, a przy okazji świetnie się bawimy.

W lipcu zrealizowaliśmy wszystkie założone w planie zadania, a nawet "z rozpędu" kilka więcej : robiliśmy panoramy Pisarzowej z Działu, paliliśmy ognisko i grilla, zdobyliśmy Jaworz, Sałasz Wschodni, Mały i Zachodni, Luboń, byliśmy na grzybach, odwiedziliśmy bobry, które zamieszkały na Smolniku, byliśmy z wizytą u pana Ardeckiego, kolekcjonera i twórcy replik broni. W najbliższym czasie wybieramy się z podobna wizytą do Pana Władzia Raczka, kowala i metaloplastyka. W lipcu czeka nas jeszcze letni piknik w gminie Limanowa, który odbędzie się w tym roku w Pisarzowej, obok stadionu na Kamieńcu, mamy oczywiście zamiar udokumentować to wydarzenie i umieścić go w naszych filmach.

W sierpniu kolejne cele i atrakcje, wkrótce ukaże się plakat ze szczegółowym planem. Zapraszamy serdecznie nie tylko mieszkańców Pisarzowej czy okolic, ale i wypoczywających na Limanowszczyźnie turystów: dołączcie do nas, ewentualnie do zobaczenia na szlaku. Poznacie na nas po większej ilości dzieci i psów.

Kompletne relacje z wypraw, zdjęcia i filmy są na stronie http://lksolimpia.tk/.

WKK Pisarzowa
Liczba wyświetleń: 1768
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne