Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wakacyjne spotkanie w bibliotece w Nowym Rybiu

03.07.2013

Dnia 3 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, Filii w Nowym Rybiu odbyło się po raz pierwszy po zakończonym remoncie spotkanie autorskie z poetką Władysławą Anną Jamróz, autorką licznych książek dla dzieci pt. "Bajki nad bajkami".

Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi przywitał przybyłe dzieci, a także bibliotekarki Bogusławę Stanisłwaczyk i Annę Wiktor, oraz zaproszoną autorkę, prezentując jej postać.


Władysława Anna Jamróz korzenie rodowe ma z Mszany Dolnej. Nauczycielka dyplomowana, poetka, dziennikarka, autorka opowiadań i tekstów piosenek religijnych. Jest laureatką ponad 30 Międzynarodowych i Ogólnopolskich konkursów Poetyckich i Literackich. Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na UJ w Krakowie. Absolwentka Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Dziennikarskiego PAT w Krakowie., Studium Pedagogicznego w Nowym Sączu. Ponadto ukończyła Podyplomowe Studia Polonistyczne na UJ w Krakowie. Jej utwory poetki zamieszają liczne katolickie gazety, między innymi "Niedziela", "Źródło", "Posłaniec Serca Jezusowego", "Rycerz Niepokalanej". Odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, jest Radną Powiatu Limanowskiego.

Poetka opowiadała dzieciom iż pierwsze jej utwory powstały jeszcze gdy była w klasie trzeciej i czwartej szkoły podstawowej. Następnie przedstawiła swoje utwory: "Krzyż nad miastem", "Bilet do Nieba", "Największa Miłość", "Niebiańskie pejzaże", "Perły wiary". Z ogromnym zainteresowaniem ponda 30 uczestników spotkania wysłuchało utworów czytanych przez autorkę. Ponadto Władysława Anna Jamróz zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim pt. "O autentyczną wiarę" i " O ludzkie serce człowieka".

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Była to jedna z wielu imprez organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi wraz z filami podczas wakacji.


Dnia 3 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, Filii w Nowym Rybiu odbyło się po raz pierwszy po zakończonym remoncie spotkanie autorskie z poetką Władysławą Anną Jamróz, autorką licznych książek dla dzieci pt. "Bajki nad bajkami".

Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi przywitał przybyłe dzieci, a także bibliotekarki Bogusławę Stanisłwaczyk i Annę Wiktor, oraz zaproszoną autorkę, prezentując jej postać.


Władysława Anna Jamróz korzenie rodowe ma z Mszany Dolnej. Nauczycielka dyplomowana, poetka, dziennikarka, autorka opowiadań i tekstów piosenek religijnych. Jest laureatką ponad 30 Międzynarodowych i Ogólnopolskich konkursów Poetyckich i Literackich. Ukończyła Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na UJ w Krakowie. Absolwentka Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Dziennikarskiego PAT w Krakowie., Studium Pedagogicznego w Nowym Sączu. Ponadto ukończyła Podyplomowe Studia Polonistyczne na UJ w Krakowie. Jej utwory poetki zamieszają liczne katolickie gazety, między innymi "Niedziela", "Źródło", "Posłaniec Serca Jezusowego", "Rycerz Niepokalanej". Odznaczona została Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, jest Radną Powiatu Limanowskiego.

Poetka opowiadała dzieciom iż pierwsze jej utwory powstały jeszcze gdy była w klasie trzeciej i czwartej szkoły podstawowej. Następnie przedstawiła swoje utwory: "Krzyż nad miastem", "Bilet do Nieba", "Największa Miłość", "Niebiańskie pejzaże", "Perły wiary". Z ogromnym zainteresowaniem ponda 30 uczestników spotkania wysłuchało utworów czytanych przez autorkę. Ponadto Władysława Anna Jamróz zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Literackim pt. "O autentyczną wiarę" i " O ludzkie serce człowieka".

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Była to jedna z wielu imprez organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi wraz z filami podczas wakacji.




Liczba wyświetleń: 1507
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne