Wakacje w Klubie Kultury i Bibliotece w Pisarzowej

02.07.2013

Wakacje! Wymarzony przez uczniów czas na wypoczynek i legalne wagary . Sporo będzie się działo w placówkach kulturalnych w Pisarzowej, czyli w Klubie Kultury i Bibliotece, i będą to zajęcia nie tylko dla dzieci! W rozwinięciu program obu instytucji na lipiec

KLUB KULTURY:

Klub konsekwentnie zbiera materiały do projektu „Cztery…”, czyli do filmików o Pisarzowej o różnej tematyce, poniższy program to nie tylko atrakcje wakacyjne, ale i praca nad projektem:

03.07 (środa), godz. 14.00
spacer po Pisarzowej- zakątek południowy, wycieczka na Dział

06.07. (sobota), godz. 14.00
zabawy w terenie i ognisko na dobry początek

10.07. (środa), godz. 17.00
filmujemy życie bobrów

13.07. (sobota), godz. 14.00
z wizytą u ciekawych mieszkańców naszej wsi cz.I

17.07. (środa), godz. 10.00
spacer po Pisarzowej, część północna, Sałasz

28.07. (niedziela)
Święto Gminy (stadion w Pisarzowej)

31.07. (środa), godz. 14.00
wywiad z ciekawymi mieszkańcami Pisarzowej, cz. II

Większość wakacyjnych planów to zajęcia w plenerze, więc gdyby pogoda była wybitnie niełaskawa, zastąpią je zajęcia w świetlicy klubowej. W wycieczkach pieszych, szczególnie dalszych (w lipcu to Sałasz), prosimy dzieciom do lat 8 zapewnić towarzystwo rodziców lub starszego rodzeństwa. Dłuższe wycieczki potrwają kilka godzin, uczestników prosimy o zabranie napojów (najlepiej wody mineralnej), drobnej przekąski, wygodnych butów i okrycia przeciwdeszczowego. Mile widziane psy, oczywiście te tolerujące smycz, towarzystwo innych psów i ludzi. Dla piesków proszę zabrać wodę! Plakat

BIBLIOTEKA:

2 lipiec (wtorek), godz. 10.00-14.00
Warsztaty literacko- teatralne. Teatrzyk M. Kownackiej „Była babuleńka”, przygotowanie strojów, nauka tekstu.

9 lipiec (wtorek), godz.13.00
"O finansach … w bibliotece’’- kurs e-learningowy dla seniorów: „Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem?”.

12 lipiec (piątek), godz.13.00
"O finansach … w bibliotece’’ – kurs e-learningowy dla seniorów: „Bank przez Internet – jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet?”

16 lipiec (wtorek), godz.13.00
"O finansach … w bibliotece’’- kurs e-learningowy dla seniorów: „Kredyty, lokaty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?”

19 lipiec (piatek), godz.13.00
"O finansach … w bibliotece’’- kurs e-learningowy dla seniorów: „Jak wybrać polisę ubezpieczeniową?”

20 lipiec (sobota), godz.13.00
"O finansach … w bibliotece’’ – kurs e-learningowy dla seniorów: „Bank centralny a inne banki – czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy?”

Źródło: www.lksolimpia.tk

KLUB KULTURY:

03.07 (środa), godz. 14.00
spacer po Pisarzowej- zakątek południowy, wycieczka na Dział

06.07. (sobota), godz. 14.00
zabawy w terenie i ognisko na dobry początek

10.07. (środa), godz. 17.00
filmujemy życie bobrów

13.07. (sobota), godz. 14.00
z wizytą u ciekawych mieszkańców naszej wsi cz.I

17.07. (środa), godz. 10.00
spacer po Pisarzowej, część północna, Sałasz