Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego

18.07.2013

W dn. 20-28 lipca br. w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” organizowany jest „Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego”. Przez dziewięć lipcowych dni w dziewięciu miejscowościach zaprezentuje się ponad 50 zespołów regionalnych, orkiestr, kapel, zespołów muzycznych z regionu Beskidu Wyspowego i gmin partnerskich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Celem Tygodnia jest prezentacja bogatej kultury, tradycji, zwyczajów, regionalnych smaków , twórczości ludowej górali Białych ,Zagórzan, Lachów, Kliszczaków, górali Szczyrzyckich , Łąckich i Podhalańskich.


Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały degustacje i kiermasze ze znakomitymi potrawami i wypiekami regionalnymi, a twórcy ludowi wystawy rękodzieła artystycznego i pokazy mody regionalnej.

Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach i warsztatach plastycznych, lalkarskich, koronkarstwa oraz sportowych. W poniedziałek 22 lipca w Czasławiu zaprezentują się Gmina Raciechowice i Gmina Wiśniowa. We wtorek 23 lipca do Limanowej zaprasza Miasto Limanowa, a w środę 24 lipca Gmina Kamienica do Szczawy.

W czwartek 25 lipca warto odwiedzić Słopnice / Gmina Słopnice/, w piątek 24 lipca wybrać się pod Łopień do Tymbarku /Gmina Tymbark /, a w sobotę do Parku Małachowskich w Dobrej /Gmina Dobra/. Na zakończenie Tygodnia Gmina Jodłownik zaprasza na Kostrzę, a następnie do Sadku na prezentację dorobku kulturalnego w niedzielę 28 lipca 2013 roku.

Szczegóły na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Link do artykułu promującego akcję na Onet.pl

W dn. 20-28 lipca br. w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” organizowany jest „Tydzień Kultury Beskidu Wyspowego”. Przez dziewięć lipcowych dni w dziewięciu miejscowościach zaprezentuje się ponad 50 zespołów regionalnych, orkiestr, kapel, zespołów muzycznych z regionu Beskidu Wyspowego i gmin partnerskich. Organizatorem przedsięwzięcia jest Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Celem Tygodnia jest prezentacja bogatej kultury, tradycji, zwyczajów, regionalnych smaków , twórczości ludowej górali Białych ,Zagórzan, Lachów, Kliszczaków, górali Szczyrzyckich , Łąckich i Podhalańskich.


Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały degustacje i kiermasze ze znakomitymi potrawami i wypiekami regionalnymi, a twórcy ludowi wystawy rękodzieła artystycznego i pokazy mody regionalnej.

Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach i warsztatach plastycznych, lalkarskich, koronkarstwa oraz sportowych. W poniedziałek 22 lipca w Czasławiu zaprezentują się Gmina Raciechowice i Gmina Wiśniowa. We wtorek 23 lipca do Limanowej zaprasza Miasto Limanowa, a w środę 24 lipca Gmina Kamienica do Szczawy.

W czwartek 25 lipca warto odwiedzić Słopnice / Gmina Słopnice/, w piątek 24 lipca wybrać się pod Łopień do Tymbarku /Gmina Tymbark /, a w sobotę do Parku Małachowskich w Dobrej /Gmina Dobra/. Na zakończenie Tygodnia Gmina Jodłownik zaprasza na Kostrzę, a następnie do Sadku na prezentację dorobku kulturalnego w niedzielę 28 lipca 2013 roku.

Szczegóły na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Link do artykułu promującego akcję na Onet.plLiczba wyświetleń: 1821
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne