Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie z misjonarzem

18.07.2013

W dn. 14 lipca br. w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi odbyło się spotkanie z naszym rodakiem misjonarzem redemptorystą Andrzejem Ćwik. W spotkaniu wzięło udział liczne grono osób, w tym zaproszeni goście: Marek Ziaja - Sekretarz Gminy Limanowa, Mieczysław Bulanda - Sołtys Starej Wsi oraz Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.


Ojciec Andrzej Ćwik już od 17 lat pełni misje w różnych krajach świata, w szczególnie w krajach Ameryki Południowej. Obecnie jest na misjach w Argentynie. Jest to najbardziej wysunięty skrawek ziemi na południe, jak nam żartem powiedział Ojciec Andrzej - prawie na końcu świata. Jego podróż w to odległe miejsce trwa prawie trzy dni.

Podczas spotkania Ojciec Andrzej ukazał zebranym ogrom pracy jaką na misjach wykonuje, borykając się z różnymi trudnościami m.in. materialnymi i finansowymi, gdyż miejsce w którym przebywa nie posiada żadnej własnej produkcji co wiąże się z bardzo wysokimi cenami, szczególnie żywności. Mówił on o pracy wśród tamtejszej ludności, która jak to nazwał jest bardzo mozolna. Ludzie nie kierują się żadnymi zasadami, nie są nauczeni obowiązków.

W czasie swego ostatniego pobytu Ojciec Andrzej miał pod opieką 4 kościoły i aby do nich dotrzeć przebywał długie trasy liczące od 200 do nawet 600 km. Jak zaznacza misjonarz nauczanie o Bogu i wierze jest trudne, gdyż naród ten w ogóle nie zna wiary, cieszy jednak to, że powoli ludzie zaczynają rozumieć i przyjmować naukę o Bogu, stosować się do zasad wiary, wielu z nich przyjmuje chrzest, wielu jest bierzmowanych, zawierane są związki małżeńskie.

Nasz rodak lada dzień powróci do obowiązków pracy misyjnej, a ponownie do Polski przyjedzie dopiero za trzy lata. Na zakończenie spotkania podziękowania misjonarzowi wraz z życzeniami zdrowia, wytrwałości i Bożej opieki w trudnej pracy na misjach w imieniu władz Gminy Limanowa przekazał Sekretarz Gminy - Marek Ziaja. W imieniu uczestników spotkania podziękowania złożyły także Maria Fiejtek i Janina Dutka.

MFW dn. 14 lipca br. w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi odbyło się spotkanie z naszym rodakiem misjonarzem redemptorystą Andrzejem Ćwik. W spotkaniu wzięło udział liczne grono osób, w tym zaproszeni goście: Marek Ziaja - Sekretarz Gminy Limanowa, Mieczysław Bulanda - Sołtys Starej Wsi oraz Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.


Ojciec Andrzej Ćwik już od 17 lat pełni misje w różnych krajach świata, w szczególnie w krajach Ameryki Południowej. Obecnie jest na misjach w Argentynie. Jest to najbardziej wysunięty skrawek ziemi na południe, jak nam żartem powiedział Ojciec Andrzej - prawie na końcu świata. Jego podróż w to odległe miejsce trwa prawie trzy dni.

Podczas spotkania Ojciec Andrzej ukazał zebranym ogrom pracy jaką na misjach wykonuje, borykając się z różnymi trudnościami m.in. materialnymi i finansowymi, gdyż miejsce w którym przebywa nie posiada żadnej własnej produkcji co wiąże się z bardzo wysokimi cenami, szczególnie żywności. Mówił on o pracy wśród tamtejszej ludności, która jak to nazwał jest bardzo mozolna. Ludzie nie kierują się żadnymi zasadami, nie są nauczeni obowiązków.

W czasie swego ostatniego pobytu Ojciec Andrzej miał pod opieką 4 kościoły i aby do nich dotrzeć przebywał długie trasy liczące od 200 do nawet 600 km. Jak zaznacza misjonarz nauczanie o Bogu i wierze jest trudne, gdyż naród ten w ogóle nie zna wiary, cieszy jednak to, że powoli ludzie zaczynają rozumieć i przyjmować naukę o Bogu, stosować się do zasad wiary, wielu z nich przyjmuje chrzest, wielu jest bierzmowanych, zawierane są związki małżeńskie.

Nasz rodak lada dzień powróci do obowiązków pracy misyjnej, a ponownie do Polski przyjedzie dopiero za trzy lata. Na zakończenie spotkania podziękowania misjonarzowi wraz z życzeniami zdrowia, wytrwałości i Bożej opieki w trudnej pracy na misjach w imieniu władz Gminy Limanowa przekazał Sekretarz Gminy - Marek Ziaja. W imieniu uczestników spotkania podziękowania złożyły także Maria Fiejtek i Janina Dutka.

MF

Liczba wyświetleń: 1751
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne