Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

O finansach ...w bibliotece

10.07.2013

W dniu 8 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi rozpoczął się kurs "O finansach...w bibliotece". Projekt "O finansach… w bibliotece - II edycja" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej.


20 osób 50+ weźmie udział w cyklu 5 spotkań w bibliotece na temat finansów i ekonomii przez Internet. Spotkania odbywać się będą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi oraz w Filii bibliotecznej w Pisarzowej.

Na uroczyste rozpoczęcie szkolenia do GBP w Starej Wsi przyjechała Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach - Katarzyna Wawrzeń - trener bibliotekarzy prowadzących kursy dla osób w wieku 50 + oraz opiekun projektu z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie - dr Wojciech Stanisław Momot.

Gości oraz uczestników przywitał Dyrektor Biblioteki - Jacenty Musiał. Obecna była również bibliotekarka ze Starej Wsi - Lidia Piegza oraz bibliotekarze z gminnych bibliotek. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podchodzą do kursu. Oczekiwania są duże i mobilizacja seniorów godna podziwu.

Kurs prowadzi Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny, która uczestniczyła w 3-dniowym szkoleniu w Krakowie, przygotowującym do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej. Kolejne spotkania wkrótce, zapraszamy wszystkich uczestników oraz wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z dziedziny finansów.W dniu 8 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi rozpoczął się kurs "O finansach...w bibliotece". Projekt "O finansach… w bibliotece - II edycja" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt służy zwiększeniu u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej.


20 osób 50+ weźmie udział w cyklu 5 spotkań w bibliotece na temat finansów i ekonomii przez Internet. Spotkania odbywać się będą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi oraz w Filii bibliotecznej w Pisarzowej.

Na uroczyste rozpoczęcie szkolenia do GBP w Starej Wsi przyjechała Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach - Katarzyna Wawrzeń - trener bibliotekarzy prowadzących kursy dla osób w wieku 50 + oraz opiekun projektu z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie - dr Wojciech Stanisław Momot.

Gości oraz uczestników przywitał Dyrektor Biblioteki - Jacenty Musiał. Obecna była również bibliotekarka ze Starej Wsi - Lidia Piegza oraz bibliotekarze z gminnych bibliotek. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podchodzą do kursu. Oczekiwania są duże i mobilizacja seniorów godna podziwu.

Kurs prowadzi Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny, która uczestniczyła w 3-dniowym szkoleniu w Krakowie, przygotowującym do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej. Kolejne spotkania wkrótce, zapraszamy wszystkich uczestników oraz wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z dziedziny finansów.

Liczba wyświetleń: 1778
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne