Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Letni Piknik w Pisarzowej

29.07.2013

Dnia 28 lipca br. obok stadionu sportowego w Pisarzowej odbył się "Letni Piknik w Gminie Limanowa". Impreza rozpoczęła się regionalnym akcentem, zapoczątkował ją "XV Gminny Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich".

Podczas Przeglądu prezentowało się 6 Kół z naszej gminy, a na sam początek gospodynie serwowały regionalne potrawy. W trakcie prezentacji regionalnej kuchni wszystkim zebranym przygrywał Zespół "Mol Band" ze Starej Wsi. Po degustacji na scenie odbywały się występy Kół , były to programy artystyczne oraz przyśpiewki regionalne.


W trakcie trwania występów na stoiskach poszczególnych Kół postawały także prace do konkursu rękodzieła artystycznego. Powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna oceniała prezentacje KGW, zarówno te kulinarne jak i artystyczne. Podczas trwania imprezy swą twórczość prezentowali gminni artyści: Zygmunt Kłosowski, Krzysztof Kuczaj, Stanisława Oleksy, Joanna Raczek, Władysław Raczek oraz Koło Haftu działające przy WDK w Starej Wsi.

O godzinie 16.00 oficjalnego otwarcia "Letniego Pikniku" dokonał Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy - Józefem Oleksym, Sekretarzem Gminy - Markiem Ziaja oraz Radnym Gminy, a zarazem Sołtysem wsi Pisarzowa - Andrzejem Malinowskim przywitali zaproszonych gości i wszystkich uczestników uroczystości.

W trakcie inauguracji imprezy odbyło się także podsumowanie Przeglądu Dorobku KGW. Komisja przyznała dwa równorzędne I miejsca - KGW z Pisarzowej i KGW z Makowicy, trzy równorzędne II miejsca - KGW z Męciny, KGW z Pasierbca i KGW z Kłodnego oraz III miejsce - KGW Stara Wieś Rola. Po rozdaniu nagród dla Kół zgodnie z programem organizatorzy skupili się na najmłodszych uczestnikach "Pikniku" zapewniając im wiele atrakcji takich jak konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, duże bańki mydlane, dmuchana dżungla czy też euro bungee.

Po występach dla dzieci na scenie zaprezentowała się grupa cheerleaderek "Diverse" ze Starej Wsi, następnie w rytm najnowszych przebojów z tańcem "Zumba" wystąpiły dziewczyny z Limanowskiej Szkoły Tańca "Akademia Lotu".

Późnym popołudniem zagrał Zespół "Linoleum", który wprowadził wszystkich w letni nastrój miłej zabawy, następnie do tańca zachęcił publiczność Zespół "Bajeranci". Około godziny 22.00 wystąpiła gwiazda wieczoru - Zespół "Future Folk", który zaprezentował bardzo popularne połączenie muzyki elektronicznej z góralskim folkiem. Wokalista Zespołu - Stanisław Karpiel - Bułecka w znakomity sposób zachęcił publiczność do wspólnej zabawy, a to że się podobało nie unika wątpliwości - wystarczy spojrzeć na galerię zdjęć oraz filmik nagrany przez "NEMO".

GALERIA ZDJĘĆ

Wszystkim uczestnikom "Letniego Pikniku" serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie oraz wspólną zabawę.

Uroczystość współfinansowana była z Osi Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Dnia 28 lipca br. obok stadionu sportowego w Pisarzowej odbył się "Letni Piknik w Gminie Limanowa". Impreza rozpoczęła się regionalnym akcentem, zapoczątkował ją "XV Gminny Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich".

Podczas Przeglądu prezentowało się 6 Kół z naszej gminy, a na sam początek gospodynie serwowały regionalne potrawy. W trakcie prezentacji regionalnej kuchni wszystkim zebranym przygrywał Zespół "Mol Band" ze Starej Wsi. Po degustacji na scenie odbywały się występy Kół , były to programy artystyczne oraz przyśpiewki regionalne.


W trakcie trwania występów na stoiskach poszczególnych Kół postawały także prace do konkursu rękodzieła artystycznego. Powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna oceniała prezentacje KGW, zarówno te kulinarne jak i artystyczne. Podczas trwania imprezy swą twórczość prezentowali gminni artyści: Zygmunt Kłosowski, Krzysztof Kuczaj, Stanisława Oleksy, Joanna Raczek, Władysław Raczek oraz Koło Haftu działające przy WDK w Starej Wsi.

O godzinie 16.00 oficjalnego otwarcia "Letniego Pikniku" dokonał Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy - Józefem Oleksym, Sekretarzem Gminy - Markiem Ziaja oraz Radnym Gminy, a zarazem Sołtysem wsi Pisarzowa - Andrzejem Malinowskim przywitali zaproszonych gości i wszystkich uczestników uroczystości.

W trakcie inauguracji imprezy odbyło się także podsumowanie Przeglądu Dorobku KGW. Komisja przyznała dwa równorzędne I miejsca - KGW z Pisarzowej i KGW z Makowicy, trzy równorzędne II miejsca - KGW z Męciny, KGW z Pasierbca i KGW z Kłodnego oraz III miejsce - KGW Stara Wieś Rola. Po rozdaniu nagród dla Kół zgodnie z programem organizatorzy skupili się na najmłodszych uczestnikach "Pikniku" zapewniając im wiele atrakcji takich jak konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, duże bańki mydlane, dmuchana dżungla czy też euro bungee.

Po występach dla dzieci na scenie zaprezentowała się grupa cheerleaderek "Diverse" ze Starej Wsi, następnie w rytm najnowszych przebojów z tańcem "Zumba" wystąpiły dziewczyny z Limanowskiej Szkoły Tańca "Akademia Lotu".

Późnym popołudniem zagrał Zespół "Linoleum", który wprowadził wszystkich w letni nastrój miłej zabawy, następnie do tańca zachęcił publiczność Zespół "Bajeranci". Około godziny 22.00 wystąpiła gwiazda wieczoru - Zespół "Future Folk", który zaprezentował bardzo popularne połączenie muzyki elektronicznej z góralskim folkiem. Wokalista Zespołu - Stanisław Karpiel - Bułecka w znakomity sposób zachęcił publiczność do wspólnej zabawy, a to że się podobało nie unika wątpliwości - wystarczy spojrzeć na galerię zdjęć oraz filmik nagrany przez "NEMO".

GALERIA ZDJĘĆ

Wszystkim uczestnikom "Letniego Pikniku" serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie oraz wspólną zabawę.

Uroczystość współfinansowana była z Osi Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Liczba wyświetleń: 1968
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne