Zakończył się remont Świetlic Wiejskich w Pisarzowej i w Nowym Rybiu

15.06.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi w trosce o to, aby biblioteki i działające przy nich świetlice stały się centrami kultury w swych środowiskach, umożliwiającymi w większym stopniu mieszkańcom wsi uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Napisała dwa wnioski na remont i modernizację Świetlic Wiejskich w Pisarzowej i w Nowym Rybiu, w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013. Zadania te mogły być zrealizowane dzięki temu, że Gmina Limanowa należy do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Przyjazna Ziemia Limanowska".

Koszt remontu Świetlicy Wiejskiej w Nowym Rybi wyniósł 37 547 zł, natomiast koszt remontu Świetlicy Wiejskiej w Pisarzowej wyniósł 37 883 zł. Do każdego zadania uzyskano dofinansowanie z Samorządu Województwa Małopolskiego po 25 tys. złotych.

Dzięki modernizacji tych świetlic nastąpiła poprawa infrastruktury komunalnej obu budynków, która przyczyni się do budowania aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Kultura jest bowiem ogromną częścią sfery promocji i tworzenia pozytywnego wizerunku każdego samorządu.

JM

JM