Wręczono nagrody w dziedzinie edukacji i sportu

27.06.2013

Dnia 25 czerwca 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa wręczone zostały nagrody dla najzdolniejszych dzieci i młodzieży za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013. Podczas spotkania nagrody za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2012r. otrzymali również sportowcy z Gminy Limanowa.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół -Edyta Król, która przywitała zgromadzoną młodzież wraz z opiekunami i oddała głos gospodarzowi Wójtowi Gminy Limanowa - Władysławowi Pazdanowi. Wraz z Przewodniczącym Rady Gminy - Józefem Oleksym i Sekretarzem - Markiem Ziaja, Wójt dokonał wręczenia nagród 38 uczniom-laureatom konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. Nagrodzeni największe sukcesy odnosili w następujących przedmiotach: język polski, historia i biblia, matematyka, fizyka, biologia, język niemiecki oraz plastyka. Wyróżnionych zastało również osiem szkolnych grup zainteresowań m.in. grupy teatralne, językowe i sportowe. Nagrody za całoroczną pracę otrzymali ponadto dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkół.

Niecodzienna uroczystość była także okazją do wręczenia nagród za wysokie wyniki sportowe odniesione w 2012 r. Nagrodzonych zostało 10 sportowców: Jakub Dudek z Młynnego (biegi na orientację), Kamil Fitrzyk z Makowicy (biegi na orientację), Krzysztof Golonka z Młynnego (biegi na orientację), Krzysztof Fitrzyk z Makowicy (biegi na orientację), Małgorzata Sroka z Młynnego (biegi na orientację), Klaudia Zelek z Młynnego (biegi na orientację), Marcin Guzik z Łososiny Górnej (karate kyokushin), Wioletta Orczykowska z Męciny (pływanie), Bartosz Sułkowski z Koszar (tenis stołowy), Krystian Pacholarz z Kłodnego (narciarstwo).

Serdeczne gratulacje składamy wszystkim nagrodzonym osobom i dziękujemy za ich trud i pracę oraz życzymy dalszych sukcesów.