Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces gimnazjalistów z Męciny

01.06.2013

Dnia 27 maja br. Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej zorganizował po raz trzynasty Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem "Przebudzenie 2013". Temat tegorocznego przeglądu brzmiał: "Współczesne zagrożenia wśród młodzieży - Ja w teatrze życia, a moje prawdziwe oblicze". Przegląd ten odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.


W tegorocznej imprezie udział wzięły gimnazja reprezentujące osiem miejscowości naszego regionu. Jak ważnym wydarzeniem jest ten przegląd małych form teatralnych, świadczy najlepiej lista jego honorowych patronów, wśród których znaleźli się: Ryszard Nowak prezydent Nowego Sącza oraz parlamentarzyści z naszego okręgu: Barbara Bartuś, Marian Cycoń, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, Piotr Naimski, Anna Paluch, Andrzej Romanek, Stanisław Kogut oraz Jerzy Wituszyński - Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Gminę Limanowa, jak co roku, reprezentował zespół teatralny z Publicznego Gimnazjum w Męcinie. Nasza obecność w tegorocznym przeglądzie zakończyła się pełnym sukcesem. Młodzież w XIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych zdobyła I miejsce za przedstawienie, które według uzasadnienia jury "najlepiej zrealizowało temat przeglądu przy pomocy klasycznych teatralnych form przekazu".

"Przebudzenie 2013" to nie tylko teatr, ale także konkursy z wiedzy o zdrowym i bezpiecznym życiu, aktywizujące widzów podczas przerw miedzy przedstawieniami. W tych zmaganiach nasza młodzież również osiągała sukcesy. Karol Oleksy zajął I miejsce w konkursie profilaktycznym. W innych konkursach wyróżnienia zdobyli: Marcin Pociecha, Faustyna Dynowska, Filip Janczyk oraz Arleta Dutka. Warto również nadmienić, że talent sceniczny Marcina Pociechy został dostrzeżony przez jury i gimnazjalistę wyróżniono tytułem "najbardziej charyzmatycznego aktora".

Udział naszej szkoły w corocznym projekcie "Przebudzenie" organizowanym przez SOIK jest ważnym elementem szkolnego Programu Profilaktycznego i Wychowawczego. Przedstawienia przygotowane przez naszą młodzież oglądają nie tylko widzowie w Nowym Sączu, ale także cała społeczność szkolna. W ten oto sposób ważne tematy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego trybu życia są propagowane w postaci atrakcyjnych spektakli teatralnych. Z drugiej strony, coroczne działania w ramach programu "Przebudzenie" dają naszej młodzieży okazję do samorealizacji, ujawnienia jej rozlicznych talentów, a przede wszystkim - nauki kreatywnego myślenia i wrażliwości społecznej.

Zespół Szkół nr 1 w MęcinieDnia 27 maja br. Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej zorganizował po raz trzynasty Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem "Przebudzenie 2013". Temat tegorocznego przeglądu brzmiał: "Współczesne zagrożenia wśród młodzieży - Ja w teatrze życia, a moje prawdziwe oblicze". Przegląd ten odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.


W tegorocznej imprezie udział wzięły gimnazja reprezentujące osiem miejscowości naszego regionu. Jak ważnym wydarzeniem jest ten przegląd małych form teatralnych, świadczy najlepiej lista jego honorowych patronów, wśród których znaleźli się: Ryszard Nowak prezydent Nowego Sącza oraz parlamentarzyści z naszego okręgu: Barbara Bartuś, Marian Cycoń, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, Piotr Naimski, Anna Paluch, Andrzej Romanek, Stanisław Kogut oraz Jerzy Wituszyński - Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Gminę Limanowa, jak co roku, reprezentował zespół teatralny z Publicznego Gimnazjum w Męcinie. Nasza obecność w tegorocznym przeglądzie zakończyła się pełnym sukcesem. Młodzież w XIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych zdobyła I miejsce za przedstawienie, które według uzasadnienia jury "najlepiej zrealizowało temat przeglądu przy pomocy klasycznych teatralnych form przekazu".

"Przebudzenie 2013" to nie tylko teatr, ale także konkursy z wiedzy o zdrowym i bezpiecznym życiu, aktywizujące widzów podczas przerw miedzy przedstawieniami. W tych zmaganiach nasza młodzież również osiągała sukcesy. Karol Oleksy zajął I miejsce w konkursie profilaktycznym. W innych konkursach wyróżnienia zdobyli: Marcin Pociecha, Faustyna Dynowska, Filip Janczyk oraz Arleta Dutka. Warto również nadmienić, że talent sceniczny Marcina Pociechy został dostrzeżony przez jury i gimnazjalistę wyróżniono tytułem "najbardziej charyzmatycznego aktora".

Udział naszej szkoły w corocznym projekcie "Przebudzenie" organizowanym przez SOIK jest ważnym elementem szkolnego Programu Profilaktycznego i Wychowawczego. Przedstawienia przygotowane przez naszą młodzież oglądają nie tylko widzowie w Nowym Sączu, ale także cała społeczność szkolna. W ten oto sposób ważne tematy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zdrowego trybu życia są propagowane w postaci atrakcyjnych spektakli teatralnych. Z drugiej strony, coroczne działania w ramach programu "Przebudzenie" dają naszej młodzieży okazję do samorealizacji, ujawnienia jej rozlicznych talentów, a przede wszystkim - nauki kreatywnego myślenia i wrażliwości społecznej.

Zespół Szkół nr 1 w Męcinie

Liczba wyświetleń: 1660
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne