Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ponad 500 uczestników wzięło udział w "XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom" w Bibliotekach Publicznych Gminy Limanowa

11.06.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z wszystkimi bibliotecznymi filiami wzięła aktywny udział w "XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom", który trwał od 1 do 8 czerwca br. W całej akcji wielkiego czytania we wszystkich bibliotekach udział wzięło ponad 500 uczestników.


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi najmłodszym dzieciom zaprezentował się Integracyjny Teatrzyk Kukiełkowy "Nowi Gotowi" działający przy Stowarzyszeniu "Remedium" w Tymbarku. Ponadto bajki dla dzieci czytała aktorka rodem z Limanowej - Ewa Brajner-Leonowicz, która występowała w filmie "Klan", oraz grała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Teatrze Polskim we Wrocławiu.

W Gminnej Bibliotece w Nowym Rybiu Grażyna Krzyściak - nauczycielka miejscowej szkoły podstawowej przeczytała zebranym dzieciom z najmłodszych klas 1 -3 kilkanaście najpopularniejszych bajek.

Również w filii bibliotecznej w Rupniowie bajki dla dzieci czytali: emerytowana nauczycielka Anna Ślusarczyk, nauczyciele - Dorota Sowa, Maria Kurczab, Halina Waktor oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi- Jacenty Musiał. W głośnym czytaniu w bibliotece w Rupniowie wzięło udział łącznie 70 małych czytelników. Dzieci uczestniczyły aktywnie w czytaniu poprzez gestykulację, zgadywanki i dyskusję na temat wybranych utworów, oraz przedstawiały krótkie scenki artystyczne.

W filii bibliotecznej w Siekierczynie 6 czerwca 45 dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej słuchało z zaciekawieniem pięknie czytanych wierszy Jana Brzechwy przez nauczycieli: Stanisławę Borucką, Monikę Płachtę, Jolantę Janas, oraz bibliotekarkę Janinę Kwit. Ponadto wysłuchały nagrania wierszy Juliana Tuwima czytanych przez znaną aktorkę Annę Dymną.

W ramach akcji w dniu 6 czerwca 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Męcinie odbyło się również czytanie wierszy Juliana Tuwima. Najmłodszym czytelnikom wiersze czytali: nauczycielka z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Męcinie Jolanta Kmiecik, bibliotekarka Teresa Frączek oraz wzorowi czytelnicy - uczennice kl. IV Zespołu Szkół Nr 1 w Męcinie. Najwięcej emocji wzbudzał wiersz ,,Lokomotywa" do, którego ilustrację wykonały młode utalentowane czytelniczki: Paulina i Kinga Kurczab, Julka Dudzik, Klaudia Krzyżak, Aneta Wideł i Dominika Sikora. Spotkanie zakończyło się śpiewem i tańcem w wykonaniu przedszkolaków.

W bibliotece w Kaninie wielkie czytanie dzieciom miało miejsce dnia 7 czerwca o godz. 11:00. Licznie zebranym najmłodszym użytkownikom biblioteki wiersze i bajki czytali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie - Halina Śmierciak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, nauczyciele ze szkoły: Alicja Sławek, Katarzyna Ziaja, Teresa Szewczyk oraz bibliotekarka Maria Trzupek. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem słuchały literatury i poezji dziecięcej, wybranej z klasyki polskiej i światowej.

W dniu 8 czerwca 2013r. dzieci z Biblioteki Publicznej w Pisarzowej wraz z Panią Teresą Frączek zostały zaproszone do Państwa Moniki i Rafała Ardeckich, by na świeżym powietrzu, wśród ciekawych i zabytkowych eksponatów przeczytać wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda armata wykonana przez Pana Rafała i posłuchać opowiadań związanych z jego zainteresowaniami i pracą. W dużym, pięknym ogrodzie wesoło spędziły czas aktywnie uczestnicząc w zabawach i biorąc udział w żywej dyskusji. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, słodki poczęstunek i piękne opowieści. Tak zakończył się Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie gminy Limanowa.

Propagowanie czytelnictwa to jeden z głównych priorytetów w działalności bibliotek publicznych, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych odbiorców, nauczycieli i rodziców. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga formułować myśli i buduje więzi emocjonalnej uwagi między dziećmi a rodzicami.

Wszystkim uczestnikom i osobom, które włączyły się w akcję głośnego czytania bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy także do odwiedzania i korzystania z proponowanych przez nasze biblioteki publiczne ofert skierowanych zarówno do najmłodszych czytelników, tych starszych, a także do seniorów.


Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z wszystkimi bibliotecznymi filiami wzięła aktywny udział w "XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom", który trwał od 1 do 8 czerwca br. W całej akcji wielkiego czytania we wszystkich bibliotekach udział wzięło ponad 500 uczestników.


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi najmłodszym dzieciom zaprezentował się Integracyjny Teatrzyk Kukiełkowy "Nowi Gotowi" działający przy Stowarzyszeniu "Remedium" w Tymbarku. Ponadto bajki dla dzieci czytała aktorka rodem z Limanowej - Ewa Brajner-Leonowicz, która występowała w filmie "Klan", oraz grała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Teatrze Polskim we Wrocławiu.

W Gminnej Bibliotece w Nowym Rybiu Grażyna Krzyściak - nauczycielka miejscowej szkoły podstawowej przeczytała zebranym dzieciom z najmłodszych klas 1 -3 kilkanaście najpopularniejszych bajek.

Również w filii bibliotecznej w Rupniowie bajki dla dzieci czytali: emerytowana nauczycielka Anna Ślusarczyk, nauczyciele - Dorota Sowa, Maria Kurczab, Halina Waktor oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi- Jacenty Musiał. W głośnym czytaniu w bibliotece w Rupniowie wzięło udział łącznie 70 małych czytelników. Dzieci uczestniczyły aktywnie w czytaniu poprzez gestykulację, zgadywanki i dyskusję na temat wybranych utworów, oraz przedstawiały krótkie scenki artystyczne.

W filii bibliotecznej w Siekierczynie 6 czerwca 45 dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej słuchało z zaciekawieniem pięknie czytanych wierszy Jana Brzechwy przez nauczycieli: Stanisławę Borucką, Monikę Płachtę, Jolantę Janas, oraz bibliotekarkę Janinę Kwit. Ponadto wysłuchały nagrania wierszy Juliana Tuwima czytanych przez znaną aktorkę Annę Dymną.

W ramach akcji w dniu 6 czerwca 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Męcinie odbyło się również czytanie wierszy Juliana Tuwima. Najmłodszym czytelnikom wiersze czytali: nauczycielka z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Męcinie Jolanta Kmiecik, bibliotekarka Teresa Frączek oraz wzorowi czytelnicy - uczennice kl. IV Zespołu Szkół Nr 1 w Męcinie. Najwięcej emocji wzbudzał wiersz ,,Lokomotywa" do, którego ilustrację wykonały młode utalentowane czytelniczki: Paulina i Kinga Kurczab, Julka Dudzik, Klaudia Krzyżak, Aneta Wideł i Dominika Sikora. Spotkanie zakończyło się śpiewem i tańcem w wykonaniu przedszkolaków.

W bibliotece w Kaninie wielkie czytanie dzieciom miało miejsce dnia 7 czerwca o godz. 11:00. Licznie zebranym najmłodszym użytkownikom biblioteki wiersze i bajki czytali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie - Halina Śmierciak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, nauczyciele ze szkoły: Alicja Sławek, Katarzyna Ziaja, Teresa Szewczyk oraz bibliotekarka Maria Trzupek. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem słuchały literatury i poezji dziecięcej, wybranej z klasyki polskiej i światowej.

W dniu 8 czerwca 2013r. dzieci z Biblioteki Publicznej w Pisarzowej wraz z Panią Teresą Frączek zostały zaproszone do Państwa Moniki i Rafała Ardeckich, by na świeżym powietrzu, wśród ciekawych i zabytkowych eksponatów przeczytać wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda armata wykonana przez Pana Rafała i posłuchać opowiadań związanych z jego zainteresowaniami i pracą. W dużym, pięknym ogrodzie wesoło spędziły czas aktywnie uczestnicząc w zabawach i biorąc udział w żywej dyskusji. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, słodki poczęstunek i piękne opowieści. Tak zakończył się Tydzień Czytania Dzieciom w Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie gminy Limanowa.

Propagowanie czytelnictwa to jeden z głównych priorytetów w działalności bibliotek publicznych, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych odbiorców, nauczycieli i rodziców. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga formułować myśli i buduje więzi emocjonalnej uwagi między dziećmi a rodzicami.

Wszystkim uczestnikom i osobom, które włączyły się w akcję głośnego czytania bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy także do odwiedzania i korzystania z proponowanych przez nasze biblioteki publiczne ofert skierowanych zarówno do najmłodszych czytelników, tych starszych, a także do seniorów.
Liczba wyświetleń: 1687
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne