Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Otwarcie sezonu turystycznego na górze Paproć!

28.06.2015

Dnia 28 czerwca, w pierwszą wakacyjną niedzielę miało miejsce Otwarcie Sezonu Turystycznego, które tradycyjnie co roku organizowane jest na Górze Paproć (645 m n.p.m.)
Pogoda na początku nie wyglądała optymistycznie, jednak ostatecznie okazała się łaskawa dla turystów i przez moment zaświeciło  oczekiwane przez wszystkich słońce. 
Punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył ks. Łukasz Żurek z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Następnie wszystkich przybyłych turystów przywitali Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan wraz z Sołtysem wsi Koszary – Zuzanną Kolawa, Wicewójt Gminy – Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński, Sekretarz Gminy – Marek Ziaja oraz Poseł na Sejm RP - Wiesław Janczyk. 
Tuż po oficjalnym Otwarciu Sezonu Turystycznego obok sceny pojawili się animatorzy, którzy umilili czas najmłodszym turystom. Organizowane konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem jak się okazało nie tylko wśród maluchów. 


Następnie na scenie miały miejsce występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na początek swoje umiejętności zaprezentowali tancerze z limanowskiej szkoły tańca "Akademia Lotu", którzy dali pokaz tańca break dance, również z tańcem wystąpiły dziewczęta z Zespołu "Diverse" z ZS nr 2 ze Starej Wsi. Taniec i śpiew zaprezentowały także trzy grupy z ZSS nr 4 w Limanowej – "Trio", "Picolo", oraz "Trzeciaki". 
Przez cały czas trwania imprezy dla najmłodszych było malowanie twarzy, bezpłatne urządzenia rekreacyjne: euro bungee, dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód i „torcik”, a także ścianka wspinaczkowa i zjeżdżanie na linie zorganizowane przez GOPR. Najmłodsi uczestnicy uroczystości mieli także okazję skorzystać z przejażdżek konnych, a koniki dotarły na Paproć aż z Laskowej - z gospodarstwa agrotusystycznego Teresy i Zbigniewa Hojda.


Umiejętności instrumentalno-wokalne zaprezentowały na scenie także dziewczęta z zespołu "Forever Young" z ZS nr 2 ze Starej Wsi, a tuż po nich z tej samej szkoły ze śpiewem wystąpiła  Justyna Hybel. 
Jak zawsze najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród podczas loterii, do której zgłosiło się ponad 550 osób. Do szczęśliwców trafiły między innymi gadżety gminne, nagrody sporotwo – rekreacyjne, takie jak piłki, namiot, hamak, plecaki oraz te najbardziej wyczekiwane – słuchawki i tablety. Losowania szczęśliwych kuponów podjęły się dwie bajkowe postacie – Osiołek i Prosiaczek. 
Po występach dzieci i młodzieży oraz rozdaniu nagród  przyszedł czas na wspólną zabawę, przy dźwiękach zespołów muzycznych: „Zryw” oraz „Skowyrni”. 
Podsumowaniem całodziennej imprezy była dyskoteka, którą w rytm największych przebojów rozkręcił DJ. 
Wszystkim gościom i turystom dziękujemy za tak liczne przybycie. Podziękowania kierujemy także do osób, które corocznie pomagają w przygotowaniu uroczystości na górze Paproć i cytując Zuzannę Kolawa - sołtys wsi Koszary otwierającą nasze niedzielne spotkanie  "Sezon Turystyczny w Gminie Limanowa uważamy za otwarty !"

Dnia 28 czerwca, w pierwszą wakacyjną niedzielę miało miejsce Otwarcie Sezonu Turystycznego, które tradycyjnie co roku organizowane jest na Górze Paproć (645 m n.p.m.)
Pogoda na początku nie wyglądała optymistycznie, jednak ostatecznie okazała się łaskawa dla turystów i przez moment zaświeciło  oczekiwane przez wszystkich słońce. 
Punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył ks. Łukasz Żurek z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Następnie wszystkich przybyłych turystów przywitali Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan wraz z Sołtysem wsi Koszary – Zuzanną Kolawa, Wicewójt Gminy – Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński, Sekretarz Gminy – Marek Ziaja oraz Poseł na Sejm RP - Wiesław Janczyk. 
Tuż po oficjalnym Otwarciu Sezonu Turystycznego obok sceny pojawili się animatorzy, którzy umilili czas najmłodszym turystom. Organizowane konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem jak się okazało nie tylko wśród maluchów. 


Następnie na scenie miały miejsce występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na początek swoje umiejętności zaprezentowali tancerze z limanowskiej szkoły tańca "Akademia Lotu", którzy dali pokaz tańca break dance, również z tańcem wystąpiły dziewczęta z Zespołu "Diverse" z ZS nr 2 ze Starej Wsi. Taniec i śpiew zaprezentowały także trzy grupy z ZSS nr 4 w Limanowej – "Trio", "Picolo", oraz "Trzeciaki". 
Przez cały czas trwania imprezy dla najmłodszych było malowanie twarzy, bezpłatne urządzenia rekreacyjne: euro bungee, dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód i „torcik”, a także ścianka wspinaczkowa i zjeżdżanie na linie zorganizowane przez GOPR. Najmłodsi uczestnicy uroczystości mieli także okazję skorzystać z przejażdżek konnych, a koniki dotarły na Paproć aż z Laskowej - z gospodarstwa agrotusystycznego Teresy i Zbigniewa Hojda.


Umiejętności instrumentalno-wokalne zaprezentowały na scenie także dziewczęta z zespołu "Forever Young" z ZS nr 2 ze Starej Wsi, a tuż po nich z tej samej szkoły ze śpiewem wystąpiła  Justyna Hybel. 
Jak zawsze najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród podczas loterii, do której zgłosiło się ponad 550 osób. Do szczęśliwców trafiły między innymi gadżety gminne, nagrody sporotwo – rekreacyjne, takie jak piłki, namiot, hamak, plecaki oraz te najbardziej wyczekiwane – słuchawki i tablety. Losowania szczęśliwych kuponów podjęły się dwie bajkowe postacie – Osiołek i Prosiaczek. 
Po występach dzieci i młodzieży oraz rozdaniu nagród  przyszedł czas na wspólną zabawę, przy dźwiękach zespołów muzycznych: „Zryw” oraz „Skowyrni”. 
Podsumowaniem całodziennej imprezy była dyskoteka, którą w rytm największych przebojów rozkręcił DJ. 
Wszystkim gościom i turystom dziękujemy za tak liczne przybycie. Podziękowania kierujemy także do osób, które corocznie pomagają w przygotowaniu uroczystości na górze Paproć i cytując Zuzannę Kolawa - sołtys wsi Koszary otwierającą nasze niedzielne spotkanie  "Sezon Turystyczny w Gminie Limanowa uważamy za otwarty !"

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne