Nowości książkowe w Gminnych Bibliotekach Publicznych

20.06.2013

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi wraz z Filiami, które ostatnio wzbogaciły swoje księgozbiory o nowe pozycje książkowe, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i starszych czytelników.

Wśród zakupionych książek jest wiele nowości wydawniczych, pozycje z dziedziny religii, beletrystyka polska i zagraniczna, oraz książki fantasy i bajki dla najmłodszych.

Pozycje polecane przez Biblioteki na wakacje:

Rabin Abraham Skórka - "W niebie i na ziemi"

Książka-rozmowa najpełniej ilustrująca poglądy nowego papieża na temat m.in. małżeństw osób homoseksualnych, aborcji, eutanazji, rozwodów, fundamentalizmu, ateizmu, celibatu, ubóstwa i wielu innych spraw. Obecny papież rozmawia z naczelnym rabinem Buenos Aires, co jest dowodem jego otwartości na inne religie. Dyskutują także na tematy ważne dla niewierzących, jak globalizacja, edukacja i kwestie polityczne. Dzięki tej rozmowie można także dowiedzieć się wielu rzeczy o życiu prywatnym Jorgego Bergoglia. To najlepszy sposób, aby lepiej poznać nowego papieża, który przez wielu jest już postrzegany jako nadzieja wielkich zmian w Kościele.

Alexander Eben - "Dowód"
Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo

"Dowód" zawiera piękną i niezwykle bogatą wizję zaświatów, nieporównywalną z żadną z dotychczasowych relacji. Spisana ręką człowieka nauki, specjalizującego się w badaniu mózgu, potrafiącego zachować dystans względem swoich doświadczeń, robi wrażenie nawet na najbardziej niewzruszonych sceptykach. Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne bodźce. Kiedy jego świadomość utonęła w mroku, stało się coś, czego jako naukowiec nigdy nie mógł się spodziewać. Odkrył Niebo. Eben Alexander, znakomity neurochirurg, szanowany wykładowca Harvardu, przez lata pozostawał sceptyczny wobec zagadnień wiary. Życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia musiał jednak przewartościować swoją racjonalną wizję świata. Dotknął najważniejszej tajemnicy.

Martyna Wojciechowska - "Dzieciaki świata"

Jak to jest być żywą boginią i mieszkać w pałacu w Nepalu, dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii, gdzie można spotkać kobiety, których szyje są 3 razy dłuższe niż nasze, albo w jakim kraju dzieci żyją w pływających wioskach. I wreszcie, czy to prawda, że w Afryce buduje się domy z kup krowy. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości. Ręczę, że te opowiadania dostarcza wam mnóstwa tematów do arcyciekawych rozmów z dzieciakami. Będziecie zaskoczeni ich inteligencją i wrażliwością.

Jodi Picoult, Samantha Van Leer - "Z innej bajki"

Pierwsza miłość z baśniowym wątkiem w tle. "Z innej bajki" to opowieść, która zachwyci czytelnika w każdym wieku. Jodi Picoult i córka po raz pierwszy w duecie. Prawdziwe bajki są tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Dzieci ścigają wilki i zjadają czarownice, kobiety stają się ofiarami członków rodziny i zapadają w śpiączkę. jednak cały ból i wszystkie męczarnie wynagradza im szczęśliwe zakończenie. Co z tego że dostałaś tylko cztery minus z francuskiego i jesteś jedyną w szkole dziewczyną, która nie ma pary na bal semestralny. Balsamem na rozkołatane serce jest hasło "żyli długo i szczęśliwie". 15-letnia Delilah McPhee nie jest lubiana przez rówieśników i najchętniej siedziałaby z nosem w książkach. Pewnego dnia czyta niesamowicie wciągającą bajkę o księciu Oliwierze. Nie może się wręcz od niej oderwać. Pewnego razu słyszy głos wydobywający się z książki. Dowiaduje się, że książę chce uciec. Czy pomoże Oliwierowi wydostać się z bajki? A może sama się w niej znajdzie?

Stefania Korżawska - "Ziołowe gotowanie"

Książka "Ziołowe gotowanie" to nie kolejna dieta opracowana w gabinecie dietetyka, ale prawdziwe odżywianie, które opiera się na wielowiekowej, polskiej tradycji. Jest więc ono bogactwem doświadczeń przeszłych pokoleń, mądrością narodu. Warto nauczyć się zdrowego gotowania, by nasze rodziny były zdrowe. Pewna staruszka ze łzami w oczach pytała mnie, dlaczego ona jest zdrowa, a jej dzieci, wnuki i nawet prawnuki schorowane. Nic w tym dziwnego - odpowiedziałam, wszak pani żyje na wsi według praw natury, a miastowe dzieci według zasad cywilizacji. Wierna przyjaciółka ziół, Stefania Korżawska.

Pozycje polecane przez Biblioteki na wakacje:

Rabin Abraham Skórka - "W niebie i na ziemi"

Alexander Eben - "Dowód"

Martyna Wojciechowska - "Dzieciaki świata"

Jodi Picoult, Samantha Van Leer - "Z innej bajki"

Stefania Korżawska - "Ziołowe gotowanie"