Kurs przewodników beskidzkich

15.06.2013

Gmina Dobra przystępuje do realizacji projektu pn. "Zorganizowanie kursu przewodników beskidzkich w Gminie Dobra" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach PROW na lata 2007-2013 w zakresie działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

Kurs, prowadzony przez PTTK Nowy Sącz, będzie trwał ok. 12 miesięcy. Szkolenie obejmuje 200 godz. wykładowych zajęć teoretycznych oraz 20 godz. zajęć praktycznych, a także 20 dni wycieczek szkoleniowych. Zajęcia będą odbywały się w systemie weekendowym (piątek, sobota, niedziela), dwa weekendy w miesiącu w Sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dobrej.

Uczestnikiem kursu mogą być:

• osoby pełnoletnie,
  • posiadające wykształcenie średnie maturalne lub będące w trakcie jego zdobywania (ostatnia klasa szkoły średniej),
  • mające zaświadczenie lekarskie uprawniające do podjęcia szkolenia na przewodnika górskiego.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.przewodnik.gminadobra.pl lub osobiście w ZSO Dobra (Danuta Stokłosa-Marek - 183330009), UG Dobra (Małgorzata Miśkowiec - 183330020 wew. 121).

Po zakończeniu naboru zostanie zorganizowane spotkanie organizacyjne, mające na celu przedstawienie wszelkich szczegółów.

Kurs przewodników beskidzkich uprawnia do przystąpienia do egzaminu państwowego organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Zdanie egzaminu państwowego jest równoznaczne z otrzymaniem uprawnień Przewodnika Beskidzkiego III klasy, które pozwalają na prowadzenie grup, zarówno podczas wycieczek pieszych jak i autokarowych na terenie polskich Karpat (wyłączając Tatry).

Małgorzata Miśkowiec
Urząd Gminy Dobra
34-642 Dobra 233
tel. 18/3330020 wew. 121