Kurs "O finansach w Bibliotece"

24.06.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zaprasza do udziału w szkoleniu "O finansach w Bibliotece".

Projekt jest adresowany do osób starszych (powyżej 50. roku życia), które będą uczestniczyć w kursie "O finansach w bibliotece". Kurs stanowi cykl pięciu spotkań, poświęconych wybranym usługom finansowym. Spotkania odbywać się będą w Bibliotece w Starej Wsi oraz w Bibliotece w Pisarzowej.

Harmonogram szkolenia w GBP w Starej Wsi:

1. Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem? (8 lipca);
  2. Bank przez Internet - jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet? (10 lipca);
  3. Kredyty, lokaty i karty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową? (15 lipca);
  4. Jak wybrać polisę ubezpieczeniową? (17 lipca)
  5. Bank centralny a inne banki - czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy? (22 lipca)

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 10:00.

Harmonogram szkolenia w Bibliotece w Pisarzowej:

1. Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem? (9 lipca);
  2. Bank przez Internet - jak założyć e-konto i robić przelewy przez Internet? (12 lipca);
  3. Kredyty, lokaty i karty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową? (16 lipca);
  4. Jak wybrać polisę ubezpieczeniową? (19 lipca)
  5. Bank centralny a inne banki - czy stopy procentowe mają wpływ na nasz budżet domowy? (20 lipca)

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 13:00.

Zapisy na kurs prowadzone będą do dnia 5 lipca w Bibliotece w Starej Wsi oraz w Bibliotece w Pisarzowej w dniach otwarcia pod numerami tel.: (18) 3329042 (Stara Wieś) i (18)3328103 (Pisarzowa).

Projekt "O finansach… w bibliotece - II edycja" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Celem projektu jest zwiększenie u osób starszych mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach umiejętności korzystania z usług finansowych, w tym bankowości elektronicznej.
Uczestnicy spotkań edukacyjnych - osoby po 50 roku życia w małych miastach i na wsi nabędą nowe umiejętności praktyczne, niezbędne przy korzystaniu z usług finansowych, w tym z bankowości internetowej, zwiększy się także znajomość usług finansowych wśród osób starszych.
W dłuższej perspektywie czasowej projekt przyczyni się do zmniejszenia "wykluczenia finansowego" wśród osób starszych w gminie.

Harmonogram szkolenia w GBP w Starej Wsi:

1. Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem? (8 lipca);
  4. Jak wybrać polisę ubezpieczeniową? (17 lipca)

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 10:00.

Harmonogram szkolenia w Bibliotece w Pisarzowej:

1. Jak racjonalnie gospodarować domowym budżetem? (9 lipca);
  4. Jak wybrać polisę ubezpieczeniową? (19 lipca)

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 13:00.