Kanalizacja w Mordarce i Pisarzowej

01.06.2013

Złożeniem wniosku o płatność końcową zakończyła się budowa 25 km sieci kanalizacji sanitarnej dla wsi Mordarka i Pisarzowa. W wyniku realizacji Projektu pn. "Rozbudowa oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mordarka i Pisarzowa część zachodnia" 207 gospodarstw domowych zostało włączonych do sieci kanalizacyjnej z czego 130 w Mordarce, 74 w Pisarzowej i 3 w Siekierczynie.

W ramach zadania zwiększono również przepustowość oczyszczalni ścieków o 100m3/dobę. Całość zadania kosztowała 8.852.968,00 zł, z czego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego mamy otrzymać 4.121.801,00 zł. Wykonawcą zadania była Firma "INCO" z Nowego Sącza.

Mamy nadzieję, że w ramach nowych środków unijnych na lata 2014 - 2020 będzie można otrzymać następne, tym bardziej, że jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji na budowę największej w gminie oczyszczalni ścieków o przepustowości 900m3/dobę w Młynnem i 70 km kanalizacji dla Młynnego i miejscowości wokół Młynnego.

Stanisław Piegza

Stanisław Piegza