Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Głośne czytanie dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

06.06.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz ze wszystkimi filiami bibliotecznymi bierze aktywny udział w XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który w tym roku trwa w dniach od 1 do 8 czerwca.

Mamy świadomość, że literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć, mówił Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi witając wszystkie dzieci przybyłe w dniu 3 czerwca br. na
inauguracyjne czytanie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga formułować myśli. Wspólne czytanie buduje więzi emocjonalnej uwagi między dziećmi a rodzicami. Pięknie ilustrowane książki - bajki pozostawiają na długo ślad w wyobraźni dzieci, które mocno angażują się w trakcie wspólnego czytania książek. Literatura wzbogaca język i wiedzę ogólną. Uczy kreatywności, samodzielności i koncentracji, a także zdolności do refleksji, a nade wszystko krytycznego myślenia. Dlatego też nasza biblioteka uczestnicząc w tym przedsięwzięciu zaprasza na czytanie wszystkie dzieci, aby uzmysłowić im jaką ważną rolę w życiu małego człowieka pełni książka i literatura. Chcemy, aby mali czytelnicy mniej czasu spędzali przy komputerze, a w większym stopniu angażowali się w różne formy aktywności czytelniczej.

Dzięki pomocy Pani Haliny Mąka - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi, oraz Magdaleny Cepielik nauczycielki z tej szkoły do naszej biblioteki przybyło ponad 100 najmłodszych dzieci z klas 0- III szkoły podstawowej, aby zobaczyć jak wygląda biblioteka po remoncie i wziąć udział w akcji głośnego czytania.

Grupa dzieci, która odwiedziła bibliotekę wraz z nauczycielami była zachwycona wyglądem biblioteki. Pani bibliotekarka Lidia Piegza zaprosiła wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Podkreśliła, że w bibliotece na małe dzieci czeka nowy "Kącik Malucha", z kolorowymi regałami, na których znajdują się książeczki dla dzieci w różnym wieku, oraz stoliczek z krzesełkami, przy którym najmłodsi czytelnicy mogą miło i ciekawie spędzić czas.

Po obejrzeniu biblioteki wszystkie dzieci zostały zaproszone na występ Integracyjnego Teatrzyku Kukiełkowego "Nowi Gotowi", działającego przy Stowarzyszeniu "Remedium" w Tymbarku z programem "Kwiat Paproci". Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały występ teatrzyku, aktywnie włączając się w program. Na specjalne zaproszenie do Starej Wsi przybyła czytać bajki aktorka rodem z Limanowej - absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie- Ewa Brajner - Leonowicz, żona znanego aktora Wojciecha Leonowicza, który należy do jednych z wybitniejszych polskich aktorów. Widzowie znają go z w wielu filmów i seriali, między innymi "M jak miłość", "Blondynka". Słuchając bajek w wykonaniu Ewy Brajner - Leonowicz dzieci wręcz były zafascynowane kunsztem aktorskim aktorki oraz bogactwem treści przeczytanych utworów. Zarówno Teatrzyk Kukiełkowy "Nowi Gotowi" działający przy Stowarzyszeniu "Remedium" w Tymbarku jak i Ewa Brajner - Leonowicz wystąpili bez pobierania honorarium, za co należą się ogromne słowa uznania.

Uroczystość przebiegła w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz ze wszystkimi filiami bibliotecznymi bierze aktywny udział w XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który w tym roku trwa w dniach od 1 do 8 czerwca.

Mamy świadomość, że literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć, mówił Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi witając wszystkie dzieci przybyłe w dniu 3 czerwca br. na
inauguracyjne czytanie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga formułować myśli. Wspólne czytanie buduje więzi emocjonalnej uwagi między dziećmi a rodzicami. Pięknie ilustrowane książki - bajki pozostawiają na długo ślad w wyobraźni dzieci, które mocno angażują się w trakcie wspólnego czytania książek. Literatura wzbogaca język i wiedzę ogólną. Uczy kreatywności, samodzielności i koncentracji, a także zdolności do refleksji, a nade wszystko krytycznego myślenia. Dlatego też nasza biblioteka uczestnicząc w tym przedsięwzięciu zaprasza na czytanie wszystkie dzieci, aby uzmysłowić im jaką ważną rolę w życiu małego człowieka pełni książka i literatura. Chcemy, aby mali czytelnicy mniej czasu spędzali przy komputerze, a w większym stopniu angażowali się w różne formy aktywności czytelniczej.

Dzięki pomocy Pani Haliny Mąka - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi, oraz Magdaleny Cepielik nauczycielki z tej szkoły do naszej biblioteki przybyło ponad 100 najmłodszych dzieci z klas 0- III szkoły podstawowej, aby zobaczyć jak wygląda biblioteka po remoncie i wziąć udział w akcji głośnego czytania.

Grupa dzieci, która odwiedziła bibliotekę wraz z nauczycielami była zachwycona wyglądem biblioteki. Pani bibliotekarka Lidia Piegza zaprosiła wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Podkreśliła, że w bibliotece na małe dzieci czeka nowy "Kącik Malucha", z kolorowymi regałami, na których znajdują się książeczki dla dzieci w różnym wieku, oraz stoliczek z krzesełkami, przy którym najmłodsi czytelnicy mogą miło i ciekawie spędzić czas.

Po obejrzeniu biblioteki wszystkie dzieci zostały zaproszone na występ Integracyjnego Teatrzyku Kukiełkowego "Nowi Gotowi", działającego przy Stowarzyszeniu "Remedium" w Tymbarku z programem "Kwiat Paproci". Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały występ teatrzyku, aktywnie włączając się w program. Na specjalne zaproszenie do Starej Wsi przybyła czytać bajki aktorka rodem z Limanowej - absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie- Ewa Brajner - Leonowicz, żona znanego aktora Wojciecha Leonowicza, który należy do jednych z wybitniejszych polskich aktorów. Widzowie znają go z w wielu filmów i seriali, między innymi "M jak miłość", "Blondynka". Słuchając bajek w wykonaniu Ewy Brajner - Leonowicz dzieci wręcz były zafascynowane kunsztem aktorskim aktorki oraz bogactwem treści przeczytanych utworów. Zarówno Teatrzyk Kukiełkowy "Nowi Gotowi" działający przy Stowarzyszeniu "Remedium" w Tymbarku jak i Ewa Brajner - Leonowicz wystąpili bez pobierania honorarium, za co należą się ogromne słowa uznania.

Uroczystość przebiegła w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.

Liczba wyświetleń: 1983
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne