Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"ZŁOTE BASY" dla Zespołu "Spod Kicek"!

20.05.2013

Sukcesem zakończył się występ Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki na XXXI Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka", który w dniach 16-19 maja 2013 r. odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

Podczas "Druzbacki" Muzyka Zespołu "Spod Kicek" zdobyła główną nagrodę "Złote Basy" w konkursie MUZYK, natomiast w konkursie DRUŻBÓW WESELNYCH nagrodę
główną - "Złotą Siekierkę" zdobył Kierownik Zespołu - Józef Tokarczyk. Ponadto Józef Tokarczyk uzyskał także wyróżnienie w konkursie INSTRUMENTALISTÓW.

Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego i zespołowego), popisu drużbów weselnych z regionów: Lachów, Zagórzan, Pogórzan, Górali Łącko - Kamienickich, Rytersko - Piwniczańskich, Babiogórskich, Kliszczaków i Łemków. Impreza kiedyś "wędrująca" od 1998 roku organizowana jest w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu ciesząc się dużym powodzeniem. Dzięki wspólnym spotkaniom i wzajemnej, "pozytywnej" rywalizacji uczestników poziom muzyczny od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Konkursowi towarzyszą zajęcia warsztatowe uczestników i instruktorów z Komisją Artystyczną. Celem imprezy jest ożywienie poprzez przekaz sceniczny różnorodnych form tradycyjnego muzykowania, przybliżenie młodemu pokoleniu etnograficznej prawdy o realiach autentycznej kultury ludowej, popularyzacja twórczości artystycznej związanej z aktywnym uczestnictwem, stworzenie możliwości niekonwencjonalnego spędzania wolnego czasu dla szerokiej grupy odbiorców, budowanie pokoleniowych i regionalnych więzi.

Protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej XXXI Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka"

Sukcesem zakończył się występ Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki na XXXI Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka", który w dniach 16-19 maja 2013 r. odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

Podczas "Druzbacki" Muzyka Zespołu "Spod Kicek" zdobyła główną nagrodę "Złote Basy" w konkursie MUZYK, natomiast w konkursie DRUŻBÓW WESELNYCH nagrodę
główną - "Złotą Siekierkę" zdobył Kierownik Zespołu - Józef Tokarczyk. Ponadto Józef Tokarczyk uzyskał także wyróżnienie w konkursie INSTRUMENTALISTÓW.

Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego i zespołowego), popisu drużbów weselnych z regionów: Lachów, Zagórzan, Pogórzan, Górali Łącko - Kamienickich, Rytersko - Piwniczańskich, Babiogórskich, Kliszczaków i Łemków. Impreza kiedyś "wędrująca" od 1998 roku organizowana jest w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu ciesząc się dużym powodzeniem. Dzięki wspólnym spotkaniom i wzajemnej, "pozytywnej" rywalizacji uczestników poziom muzyczny od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Konkursowi towarzyszą zajęcia warsztatowe uczestników i instruktorów z Komisją Artystyczną. Celem imprezy jest ożywienie poprzez przekaz sceniczny różnorodnych form tradycyjnego muzykowania, przybliżenie młodemu pokoleniu etnograficznej prawdy o realiach autentycznej kultury ludowej, popularyzacja twórczości artystycznej związanej z aktywnym uczestnictwem, stworzenie możliwości niekonwencjonalnego spędzania wolnego czasu dla szerokiej grupy odbiorców, budowanie pokoleniowych i regionalnych więzi.

Protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej XXXI Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych "Druzbacka"Liczba wyświetleń: 1484
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne