Zjazd Chórów w Pasierbcu

13.05.2013

W dniu 11 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbyło się Spotkanie Chórów krakowskiego oddziału Federacji CAECILIANUM. Wzięło w nim udział blisko 300 chórzystów z 11 chórów.

Uroczystość pod przewodnictwem ks. abp Zygmunta Zimowskiego z Watykanu rozpoczęła się procesją ze starej kaplicy do kościoła w Pasierbcu, gdzie chórzyści wzięli udział w Misterium Maryjnym, do którego teksty przygotował ks. dr Stanisław Mieszczak - liturgista. Spotkanie zakończyła uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa z udziałem Ks. Infuata Zdzisława Sadko - delegata Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

W spotkaniu wzięło udział blisko 300 chórzystów z 11 chórów. Zespoły podczas nabożeństwa wykonywały utwory wspólnie i indywidualnie.

- Było to wielkie przeżycie dla wszystkich chórzystów, ale jak sądzę również dla parafian z Pasierbca. Niesamowite wrażenie, kiedy to wspólnie śpiewa prawie 300 osób. Nasze spotkanie miało przede wszystkim charakter modlitewny, dlatego w Roku Wiary towarzyszyło nam hasło: "Maryjo prowadź nas drogą wiary". Wspaniała atmosfera, magia miejsca i ogromne serce Księdza Prałata Józefa Waśniowskiego, sprawiły, że wszyscy wyjechaliśmy z Pasierbca ubogaceni duchowo w wielkiej radości i zadowoleniu - mówi Krzysztof Młynarczyk inicjator i współorganizator spotkania.

W spotkaniu udział wzięli:

1. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM (Limanowa) - dyrygent Marek Michalik,
  2. Mieszany Chór Mariański (Kraków)- dyrygent Jan Rybarski,
  3. Chór Kolegiaty Św. Anny w Krakowie SCHOLA CANTORUM CRACOVIENSIS (Kraków) - dyrygent Barbara Karpała,
  4. Chór CANTICUM CANTICORUM (Libiąż)- dyrygent Piotr Ciuła,
  5. Chór Musica Ex Anima (Kraków) - dyrygent Krzysztof Michałek,
  6. Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego VERAICON (Nowy Sącz) - dyrygent Izabela Biskupska,
  7. Chór Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej (Kraków) - dyrygent Wiesław Delimat,
  8. Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej (Limanowa)- dyrygent Halina Dyczek,
  9. Chór Parafialny im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki (Marcinkowice) - dyrygent Marzena Pikuła,
  10. Chór SCHERZO (Nowy Sącz) - dyrygent Andrzej Citak,
  11. Chór Przemienienia (Kraków) - dyrygent Ks. Eugeniusz Sukiennik.

Honorowy Patronat nad uroczystością sprawowali: Biskup tarnowski Andrzej Jeż, Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan. Organizatorem spotkania był Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej, Federacja CAECILIANUM oraz parafia w Pasierbcu.

(źródło: portal limanowa.in.)

W spotkaniu udział wzięli:

1. Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM (Limanowa) - dyrygent Marek Michalik,
  2. Mieszany Chór Mariański (Kraków)- dyrygent Jan Rybarski,
  4. Chór CANTICUM CANTICORUM (Libiąż)- dyrygent Piotr Ciuła,
  5. Chór Musica Ex Anima (Kraków) - dyrygent Krzysztof Michałek,
  7. Chór Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej (Kraków) - dyrygent Wiesław Delimat,
  10. Chór SCHERZO (Nowy Sącz) - dyrygent Andrzej Citak,
  11. Chór Przemienienia (Kraków) - dyrygent Ks. Eugeniusz Sukiennik.

(źródło: portal limanowa.in.)