VI Powiatowa Spartakiada Specjalna

29.05.2013

Dnia 24 maja br. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej odbyła się VI Powiatowa Spartakiada Specjalna. W imprezie wzięli udział uczniowie kształcenia specjalnego ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Limanowa oraz gmin Powiatu Limanowskiego.

Celem Spartakiady Sportowej była integracja dzieci niepełnosprawnych z środowiskiem rówieśników, uwrażliwienie środowiska lokalnego na potrzeby tych dzieci, jak również integracja rodzin borykających się na co dzień z niepełnosprawnością swoich najbliższych.

Spotkanie jak co roku cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem środowisk lokalnych. Dzieci nie tylko pojawiły się w obecności swoich nauczycieli lecz przede wszystkim z najbliższymi członkami rodzin. Nieocenione zaangażowanie organizatorów i nauczycieli wieńczył uśmiech i niezwykłe ciepło bijące od dzieci.

WK

WK