Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"SZUKAŁEM WAS - IDZIEMY ZA TOBĄ" IV Gminny Konkurs o Bł. Janie Pawle II pod patronatem Wójta Gminy Limanowa

16.05.2013

Dnia 16 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie odbył się doroczny konkurs poświęcony osobie i nauczaniu patrona naszej szkoły bł. Jana Pawła II. Impreza ta jest Świętem Szkoły, a jednocześnie sposobnością do oddania czci Wielkiemu Rodakowi, który przez 27 lat zasiadał na Stolicy Piotrowej. Nie o samo upamiętnienie osoby jednak chodzi, ale przede wszystkim o możliwość ubogacenia się słowem, myślą, życiową
postawą człowieka mocnej wiary i niezachwianej ufności pokładanej w Bogu.

W bieżącej edycji konkurs nieco zmienił swe oblicze. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV - VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum) i trzech tematycznych: plastycznej, recytatorskiej, wokalnej. Tematem pracy plastycznej miała być interpretacja słów Ojca Świętego wygłoszonych do młodzieży w 2002 roku w Toronto: "(…) miasto Boga pośród miasta ludzi". Bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów gimnazjum okazał się drugi etap konkursu plastycznego. Młodzież, poprzez wspólną pracę twórczą, dokonała interpretacji utworu pt. "Opowieść o drzewie zranionym", nadając jej formę miniatury teatralnej.

Zmagania konkursowe przyniosły następujące rezultaty:

- w kategorii wiekowej klas IV - VI na najlepsza pracę plastyczną I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłodnem: Patrycja Wiewióra, Natalia Gadzina, Kinga Biernacka, II miejsce przyznano: Łucji Wilczek, Sandrze Duplak, Sylwii Matląg ze Szkoły Podstawowej w Młynnem. Natomiast na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie: Natalia Orczykowska, Daria Smoter i Justyna Wójcik; w kategorii wiekowej uczniów klas gimnazjalnych najwyższe miejsce zajęły: Anna Kuźniar, Natalia Kądziołka, Katarzyna Duda z Gimnazjum ze Starej Wsi I, II miejsce zdobyli: Natalia Lupa, Patryk Lupa, Magdalena Frączek z Gimnazjum w Mordarce, a miejsce III zostało przyznane gimnazjalistom z Męciny w składzie: Joanna Dutka, Dominika Sromek i Grzegorz Poręba;

- w konkursie recytatorskim przeprowadzonym wśród uczniów szkoły podstawowej laur zwycięstwa przypadł w udziale Mateuszowi Gądkowi ze Szkoły Podstawowej w Kaninie, II miejsce przyznano Katarzynie Furtak ze Szkoły Podstawowej w Młynnem, zaś III - Martynie Kędroń ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi II. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Aleksandra Pociecha z Gimnazjum w Męcinie, II miejsce zajął Sławomir Wierzycki - uczeń Gimnazjum w Mordarce, a III miejsce - Magdalena Piórkowska uczennica Gimnazjum w Starej Wsi II.

- w konkursie wokalnym w klasach IV - VI szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Dominika Sławek uczennica Szkoły Podstawowej w Kaninie, II miejsce - Sylwia Dudczyk uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie, natomiast na miejscu III znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Pasierbcu - Aleksandra Piórkowska.

Najlepszą wokalistką wśród uczniów gimnazjum została Mariola Maniak z Gimnazjum w Pasierbcu, II miejsce przyznano uczennicy Gimnazjum w Mordarce - Justynie Placie, a miejsce III gimnazjalistce z Męciny - Marlenie Smoter.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych i tematycznych cenne nagrody rzeczowe w postaci albumowych wydań książek o bł. Janie Pawle II. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Limanowa, a rozdania dokonali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Józef Oleksy, Sekretarz Gminy Marek Ziaja. Goście w swoich przemówieniach wyrazili uznanie pod adresem nauczycieli, młodzieży, a także organizatorów imprezy.

Pani dyrektor Maria Lupa w swoim wystąpieniu podziękowała dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom za przybycie i trud włożony w rozwój talentów pod auspicjami Papieża - Rodaka.

Nawiązując do teatralnego epizodu w życiu Jana Pawła II rozdanie nagród poprzedził występ Szkolnego Teatru Małych Wielkich Spraw, który zaprezentował sztukę Natalii Bochenek pt. "Karol - człowiek, który poruszył piekło". W każdym konkursie, z założenia, muszą być wyłonieni laureaci i przyznane nagrody. Niemniej jednak uczestnicy tej imprezy są zwycięzcami już na starcie, będąc w pierwsze lidze uczniów, którzy czczą pamięć Ojca Świętego bł. Jana Pawła II i utrwalają wspomnienia związane z osobą Karola Wojtyły.

ZS nr 1 w Męcinie


Dnia 16 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie odbył się doroczny konkurs poświęcony osobie i nauczaniu patrona naszej szkoły bł. Jana Pawła II. Impreza ta jest Świętem Szkoły, a jednocześnie sposobnością do oddania czci Wielkiemu Rodakowi, który przez 27 lat zasiadał na Stolicy Piotrowej. Nie o samo upamiętnienie osoby jednak chodzi, ale przede wszystkim o możliwość ubogacenia się słowem, myślą, życiową
postawą człowieka mocnej wiary i niezachwianej ufności pokładanej w Bogu.

W bieżącej edycji konkurs nieco zmienił swe oblicze. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV - VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum) i trzech tematycznych: plastycznej, recytatorskiej, wokalnej. Tematem pracy plastycznej miała być interpretacja słów Ojca Świętego wygłoszonych do młodzieży w 2002 roku w Toronto: "(…) miasto Boga pośród miasta ludzi". Bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów gimnazjum okazał się drugi etap konkursu plastycznego. Młodzież, poprzez wspólną pracę twórczą, dokonała interpretacji utworu pt. "Opowieść o drzewie zranionym", nadając jej formę miniatury teatralnej.

Zmagania konkursowe przyniosły następujące rezultaty:

- w kategorii wiekowej klas IV - VI na najlepsza pracę plastyczną I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłodnem: Patrycja Wiewióra, Natalia Gadzina, Kinga Biernacka, II miejsce przyznano: Łucji Wilczek, Sandrze Duplak, Sylwii Matląg ze Szkoły Podstawowej w Młynnem. Natomiast na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie: Natalia Orczykowska, Daria Smoter i Justyna Wójcik; w kategorii wiekowej uczniów klas gimnazjalnych najwyższe miejsce zajęły: Anna Kuźniar, Natalia Kądziołka, Katarzyna Duda z Gimnazjum ze Starej Wsi I, II miejsce zdobyli: Natalia Lupa, Patryk Lupa, Magdalena Frączek z Gimnazjum w Mordarce, a miejsce III zostało przyznane gimnazjalistom z Męciny w składzie: Joanna Dutka, Dominika Sromek i Grzegorz Poręba;

- w konkursie recytatorskim przeprowadzonym wśród uczniów szkoły podstawowej laur zwycięstwa przypadł w udziale Mateuszowi Gądkowi ze Szkoły Podstawowej w Kaninie, II miejsce przyznano Katarzynie Furtak ze Szkoły Podstawowej w Młynnem, zaś III - Martynie Kędroń ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi II. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Aleksandra Pociecha z Gimnazjum w Męcinie, II miejsce zajął Sławomir Wierzycki - uczeń Gimnazjum w Mordarce, a III miejsce - Magdalena Piórkowska uczennica Gimnazjum w Starej Wsi II.

- w konkursie wokalnym w klasach IV - VI szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Dominika Sławek uczennica Szkoły Podstawowej w Kaninie, II miejsce - Sylwia Dudczyk uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie, natomiast na miejscu III znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Pasierbcu - Aleksandra Piórkowska.

Najlepszą wokalistką wśród uczniów gimnazjum została Mariola Maniak z Gimnazjum w Pasierbcu, II miejsce przyznano uczennicy Gimnazjum w Mordarce - Justynie Placie, a miejsce III gimnazjalistce z Męciny - Marlenie Smoter.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych i tematycznych cenne nagrody rzeczowe w postaci albumowych wydań książek o bł. Janie Pawle II. Sponsorem nagród był Wójt Gminy Limanowa, a rozdania dokonali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Józef Oleksy, Sekretarz Gminy Marek Ziaja. Goście w swoich przemówieniach wyrazili uznanie pod adresem nauczycieli, młodzieży, a także organizatorów imprezy.

Pani dyrektor Maria Lupa w swoim wystąpieniu podziękowała dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom za przybycie i trud włożony w rozwój talentów pod auspicjami Papieża - Rodaka.

Nawiązując do teatralnego epizodu w życiu Jana Pawła II rozdanie nagród poprzedził występ Szkolnego Teatru Małych Wielkich Spraw, który zaprezentował sztukę Natalii Bochenek pt. "Karol - człowiek, który poruszył piekło". W każdym konkursie, z założenia, muszą być wyłonieni laureaci i przyznane nagrody. Niemniej jednak uczestnicy tej imprezy są zwycięzcami już na starcie, będąc w pierwsze lidze uczniów, którzy czczą pamięć Ojca Świętego bł. Jana Pawła II i utrwalają wspomnienia związane z osobą Karola Wojtyły.

ZS nr 1 w Męcinie
Liczba wyświetleń: 2152
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne