Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Partnerska Biesiada bez Granic" w nadmorskiej gminie Biesiekierz z gościnnym udziałem Zespołu Regionalnego "Pasierbiocki"

09.05.2013

Dzięki współpracy, którą nasza Gmina Limanowa nawiązała z nadmorską Gminą Biesiekierz, grupa dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Pasierbcu zrzeszona w Regionalnym Zespole "Pasierbiocki" w pierwszych dniach maja (1 - 4 maja) wyjechała nad morze, gdzie uczestniczyła w "Partnerskiej Biesiadzie bez Granic".


Młodzieży towarzyszyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu - Rozalia Kuchta, Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury, Radny Gminy Limanowa - Tadeusz Kuchta, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, a zarazem Radny Powiatu Limanowskiego - Jacenty Musiał oraz opiekunowie Regionalnego Zespołu "Pasierbiocki" - Krzysztof Puch i Sławomir Bryniak wraz ze swoją kapelą.

Grupa z Pasierbca zapoznała się z historią gminy Biesiekierz i poznała okolicę. Niecodziennym widokiem dla dzieci i młodzieży z zespołu "Pasierbiocki" było morze, stąd też niespodzianką i wielką atrakcją stała się wycieczka do Kołobrzegu.

Pierwszym celem podróży był port i podróż statkiem. Jak się okazało, znaczna grupa uczniów morze zobaczyła po raz pierwszy w życiu, a rejs wycieczkowcem sprawił im wiele radości. Kolejnym punktem programu było nawiedzenie Bazyliki Katedralnej w Kołobrzegu, wejście do muzeów i spacer po Starówce. W drodze powrotnej uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Ustronie Morskie, gdzie zjedli smaczną rybkę.

Uczestnicy wyjazdu byli zauroczeni nadmorskim regionem, który mogli poznać i zwiedzić dzięki organizatorom.

Najważniejszym momentem pobytu nad morzem był udział w "Partnerskiej Biesiadzie bez Granic", która odbyła się w piątek 3 maja na Stadionie Gminnym w Biesiekierzu. Najpierw uczniowie z Pasierbca uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w biesiekierskim kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Liturgię ubogaciła swą muzyką kapela z Pasierbca. Po nabożeństwie w rozśpiewanym korowodzie w asyście strażaków wszyscy udali się na stadion.

Po oficjalnej części otwarcia głos zabrali delegaci władz Gminy Limanowa oraz Wójt Gminy Biesiekierz. Następnie rozpoczęła się biesiada. Od pierwszych chwil zespół "Pasierbiocki" poprzez śpiew i taniec prezentował kulturę swej " Małej Ojczyzny’. Kolorowe ludowe stroje były dopełnieniem pięknego występu, który wszystkich uczestników biesiekierskiej biesiady urzekł i przeniósł w górskie regiony naszego kraju.

Podczas "Partnerskiej biesiady bez Granic" nie zabrakło również występu lokalnych zespołów i dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu.

W czasie imprezy rozegrano świetlicowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Biesiekierz oraz towarzyski mecz pomiędzy zwycięską drużyną a członkami zespołu "Pasierbiocki". Młodzież z Pasierbca, mimo braku odpowiedniego sportowego obuwia, pokazała ducha walki i pokonała gospodarzy. W nagrodę za ogromne poświecenie zwycięzcy z Pasierbca otrzymali to, co gmina Biesiekierz ma najlepszego, czyli worek ziemniaków ufundowany przez firmę "Europlant" z lasek Koszalińskich.

Wyjazd nad morze stał się dla uczestników okazją do nawiedzenia ważnych miejsc kultu Maryjnego - Klasztoru na Jasnej Górze i Bazyliki w Licheniu.

Pomimo dalekiej drogi i wielu godzin nocnej podróży autokarem wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu pełni niezapomnianych wrażeń, a niektórzy nawet przywieźli z sobą trochę nadmorskiej opalenizny.

W roku jubileuszu 5-lecia istnienia Regionalnego Zespołu "Pasierbiocki", cieszymy się, że Gmina Limanowa doceniła ich wkład w kulturę regionu i pozwoliła grającej, śpiewającej i tańczącej młodzieży z Zespołu Szkół w Pasierbcu na zaprezentowanie swych umiejętności, talentów i pasji w nadmorskim regionie. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność organizatorom wyjazdu, a w szczególności Wójtowi Gminy Limanowa Władysławowi Pazdanowi oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie przedsięwzięcia.

Uczestnicy wyjazdu

Materiał filmowy oraz galerię zdjęć z pobytu w Biesiekierzu można obejrzeć na stronie: http://gazeta.biesiekierz.eu/?p=7459Dzięki współpracy, którą nasza Gmina Limanowa nawiązała z nadmorską Gminą Biesiekierz, grupa dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Pasierbcu zrzeszona w Regionalnym Zespole "Pasierbiocki" w pierwszych dniach maja (1 - 4 maja) wyjechała nad morze, gdzie uczestniczyła w "Partnerskiej Biesiadzie bez Granic".


Młodzieży towarzyszyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu - Rozalia Kuchta, Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury, Radny Gminy Limanowa - Tadeusz Kuchta, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, a zarazem Radny Powiatu Limanowskiego - Jacenty Musiał oraz opiekunowie Regionalnego Zespołu "Pasierbiocki" - Krzysztof Puch i Sławomir Bryniak wraz ze swoją kapelą.

Grupa z Pasierbca zapoznała się z historią gminy Biesiekierz i poznała okolicę. Niecodziennym widokiem dla dzieci i młodzieży z zespołu "Pasierbiocki" było morze, stąd też niespodzianką i wielką atrakcją stała się wycieczka do Kołobrzegu.

Pierwszym celem podróży był port i podróż statkiem. Jak się okazało, znaczna grupa uczniów morze zobaczyła po raz pierwszy w życiu, a rejs wycieczkowcem sprawił im wiele radości. Kolejnym punktem programu było nawiedzenie Bazyliki Katedralnej w Kołobrzegu, wejście do muzeów i spacer po Starówce. W drodze powrotnej uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Ustronie Morskie, gdzie zjedli smaczną rybkę.

Uczestnicy wyjazdu byli zauroczeni nadmorskim regionem, który mogli poznać i zwiedzić dzięki organizatorom.

Najważniejszym momentem pobytu nad morzem był udział w "Partnerskiej Biesiadzie bez Granic", która odbyła się w piątek 3 maja na Stadionie Gminnym w Biesiekierzu. Najpierw uczniowie z Pasierbca uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w biesiekierskim kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Liturgię ubogaciła swą muzyką kapela z Pasierbca. Po nabożeństwie w rozśpiewanym korowodzie w asyście strażaków wszyscy udali się na stadion.

Po oficjalnej części otwarcia głos zabrali delegaci władz Gminy Limanowa oraz Wójt Gminy Biesiekierz. Następnie rozpoczęła się biesiada. Od pierwszych chwil zespół "Pasierbiocki" poprzez śpiew i taniec prezentował kulturę swej " Małej Ojczyzny’. Kolorowe ludowe stroje były dopełnieniem pięknego występu, który wszystkich uczestników biesiekierskiej biesiady urzekł i przeniósł w górskie regiony naszego kraju.

Podczas "Partnerskiej biesiady bez Granic" nie zabrakło również występu lokalnych zespołów i dzieci z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu.

W czasie imprezy rozegrano świetlicowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Biesiekierz oraz towarzyski mecz pomiędzy zwycięską drużyną a członkami zespołu "Pasierbiocki". Młodzież z Pasierbca, mimo braku odpowiedniego sportowego obuwia, pokazała ducha walki i pokonała gospodarzy. W nagrodę za ogromne poświecenie zwycięzcy z Pasierbca otrzymali to, co gmina Biesiekierz ma najlepszego, czyli worek ziemniaków ufundowany przez firmę "Europlant" z lasek Koszalińskich.

Wyjazd nad morze stał się dla uczestników okazją do nawiedzenia ważnych miejsc kultu Maryjnego - Klasztoru na Jasnej Górze i Bazyliki w Licheniu.

Pomimo dalekiej drogi i wielu godzin nocnej podróży autokarem wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu pełni niezapomnianych wrażeń, a niektórzy nawet przywieźli z sobą trochę nadmorskiej opalenizny.

W roku jubileuszu 5-lecia istnienia Regionalnego Zespołu "Pasierbiocki", cieszymy się, że Gmina Limanowa doceniła ich wkład w kulturę regionu i pozwoliła grającej, śpiewającej i tańczącej młodzieży z Zespołu Szkół w Pasierbcu na zaprezentowanie swych umiejętności, talentów i pasji w nadmorskim regionie. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność organizatorom wyjazdu, a w szczególności Wójtowi Gminy Limanowa Władysławowi Pazdanowi oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie przedsięwzięcia.

Uczestnicy wyjazdu

Materiał filmowy oraz galerię zdjęć z pobytu w Biesiekierzu można obejrzeć na stronie: http://gazeta.biesiekierz.eu/?p=7459

Liczba wyświetleń: 2060
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne