Odbiór budynku WDK w Starej Wsi

07.05.2013

Dnia 6 maja br. dokonano technicznego odbioru zmodernizowanego budynku Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi. Inwestycja kosztowała 740 tys. zł z czego dofinansowanie z Samorządu Województwa Małopolskiego wyniosło 370 tys. zł.

Modernizacja budynku obejmowała remont pomieszczeń wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, ocieplenie i wykonanie elewacji budynku. W ramach zadania wykonano również remont instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody wraz z kotłownią oraz remont instalacji elektrycznej i remont dachu. Prace obejmowały także remont placu i chodników, a także przebudowę ogrodzenia wokół budynku.

W zmodernizowanym budynku WDK mieścić się będzie także Gminna Biblioteka Publiczna wraz z administracją.

Remont budynku wykonano w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 207-2013.