Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukcesy Szkoły Podstawowej w Kaninie w tenisie stołowym

16.04.2013

Szkoła Podstawowa w Kaninie odnosi liczne sukcesy w rywalizacji sportowej, w szczególności w tenisie stołowym i piłce siatkowej. Gra w tenisa stołowego cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Sprzyja temu bardzo dobre wyposażenie w sprzęt sportowy, szkoła posiada 5 stołów do tenisa stołowego oraz ogromne zaangażowanie nauczyciela prowadzącego zajęcia. Dzieci począwszy od kl. 1 na przerwach śródlekcyjnych oraz zajęciach pozalekcyjnych doskonalą swoje umiejętności w tej
dziedzinie sportu i chętnie uczestniczą w rywalizacji międzyszkolnej.

Na szczególne wyróżnienie zasługują osiągnięcia dwóch uczennic kl. 6: Justyny Uryga i Urszuli Majoch, które są najlepsze w rejonie i będą nas reprezentować w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Zawodniczki grają na bardzo wysokim poziomie, dorównując swoim i umiejętnościami zawodniczkom z Klubów Sportowych. Dziewczęta zajęły I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się 21 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Limanowej. Wygrana dała im awans do zawodów wojewódzkich, które odbyły się w dniu 10 kwietnia 2013 r. w Nowym Targu. Nasze zawodniczki uplasowały się na wysokiej, IV pozycji. Kolejny sukces osiągnęły 12 kwietnia w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego na szczeblu rejonowym. Zawody odbywały się w Ropie. Po zaciętej rywalizacji I miejsce wywalczyła Justyna Uryga, a III Urszula Majoch. Uczennice będą reprezentować nasz powiat na Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Nowym Targu w dniu 23 kwietnia. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w zawodach. Uczniów do rywalizacji w turnieju przygotowuje Pani Agnieszka Leśniak - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Kaninie.

Kolejne sukcesy w dziedzinie tenisa stołowego odniosły dzieci z klas młodszych, które w IV Turnieju Tenisa Stołowego dla uczniów szkół podstawowych klas I - III zdobyły miejsca na podium: w kategorii dziewcząt ur. w 2003 r. I miejsce zajęła Dominika Sławek, II miejsce Zuzanna Ziaja a III Karolina Mamak. W kategorii dziewcząt ur. w 2004 r. IV miejsce wywalczyła Kinga Kwiatkowska, a VI Karolina Jaskulska. Wśród chłopców - rocznik 2003, IV miejsce zajął Bartosz Lis. Dzieci przygotowała Pani Alicja Sławek.

Bardzo cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć i dołożymy wszelkich starań, by w dalszym ciągu rozwijać ich zdolności i by mogły reprezentować naszą szkołę w rywalizacji sportowej i osiągać kolejne sukcesy, przynosząc wiele radości nauczycielom i rodzicom.