Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie Chórów Federacji CAECILIANUM w Pasierbcu

29.04.2013

11 maja 2013 roku (sobota) Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu będzie gościło ponad 200 chórzystów. Okazją będzie Spotkanie Chórów krakowskiego oddziału Federacji CAECILIANUM, która zrzesza chóry kościelne. Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Zygmunt Zimowski z Watykanu, który jest Przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.


W związku z tym, że spotkanie będzie przeżywane w Roku Wiary hasłem przewodnim będzie wezwanie : "Maryjo prowadź nas drogą wiary". Spotkanie rozpocznie się o 17:00 procesją z kościoła parafialnego do starej kaplicy, skąd uroczyście zostanie przeniesiona figura Matki Bożej z Altötting (Niemcy) do kościoła parafialnego. Następnie rozpocznie się Misterium Maryjne połączone z Nowenną do Matki Bożej Pocieszenia. W czasie tego nabożeństwa połączone chóry wykonają "Magnificat" J. Pachelbela oraz kantatę "Ze świtaniem rannej zorzy" do słów ks. S. Prusia i muzyki O.I. Mańskiego na dwa chóry, trąbki i organy.

W czasie nabożeństwa chórzyści oddadzą hołd Matce Bożej. Spotkanie zakończy uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abp Z. Zimowskiego z towarzyszeniem chórów. Na wejście mszy św. zespoły wspólnie wykonają pieśń "Matko Pocieszenia".

Organizatorem spotkania jest Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej, Federacja CAECILIANUM oraz parafia w Pasierbcu. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski, Jan Puchała - Starosta Powiatu Limanowskiego, Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa. W spotkaniu zapowiedziało udział 11 chórów z Limanowej, Nowego Sącza, Krakowa i Libiąża

11 maja 2013 roku (sobota) Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu będzie gościło ponad 200 chórzystów. Okazją będzie Spotkanie Chórów krakowskiego oddziału Federacji CAECILIANUM, która zrzesza chóry kościelne. Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Zygmunt Zimowski z Watykanu, który jest Przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.


W związku z tym, że spotkanie będzie przeżywane w Roku Wiary hasłem przewodnim będzie wezwanie : "Maryjo prowadź nas drogą wiary". Spotkanie rozpocznie się o 17:00 procesją z kościoła parafialnego do starej kaplicy, skąd uroczyście zostanie przeniesiona figura Matki Bożej z Altötting (Niemcy) do kościoła parafialnego. Następnie rozpocznie się Misterium Maryjne połączone z Nowenną do Matki Bożej Pocieszenia. W czasie tego nabożeństwa połączone chóry wykonają "Magnificat" J. Pachelbela oraz kantatę "Ze świtaniem rannej zorzy" do słów ks. S. Prusia i muzyki O.I. Mańskiego na dwa chóry, trąbki i organy.

W czasie nabożeństwa chórzyści oddadzą hołd Matce Bożej. Spotkanie zakończy uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Abp Z. Zimowskiego z towarzyszeniem chórów. Na wejście mszy św. zespoły wspólnie wykonają pieśń "Matko Pocieszenia".

Organizatorem spotkania jest Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM z Limanowej, Federacja CAECILIANUM oraz parafia w Pasierbcu. Honorowy patronat nad spotkaniem objęli: J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski, Jan Puchała - Starosta Powiatu Limanowskiego, Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa. W spotkaniu zapowiedziało udział 11 chórów z Limanowej, Nowego Sącza, Krakowa i LibiążaLiczba wyświetleń: 1524
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne