Dziecięca Triada Artystyczna 2013

11.04.2013

Dnia 10 kwietnia br. w Limanowskim Domu Kultury odbyła się pierwsza część Dziecięcej Triady Artystycznej 2013 - Mały Konkurs Recytacji Poezji dla Dzieci. W konkursie zaprezentowało się 47 uczestników.

Z terenu gminy Limanowa w Konkursie Recytatorskim wzięło udział 32 uczestników natomiast z miasta Limanowa - 15 dzieci. Każdy z uczestników wyrecytował wybrany przez siebie wiersz. Występy oceniało jury w składzie: Katarzyna Banaś - polonistka
z Zespołu Szkół w Laskowej, Małgorzata Ryś - polonistka ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu oraz Jacenty Musiał - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie - wychowawcy ze szkół i przedszkoli.

Po wysłuchaniu wszystkich 47 uczestników, w tym 26 recytatorów w kategorii 6-8 lat oraz 21 w kategorii 9-12 lat, komisja wybrała zwycięzców:

W kategorii dzieci młodszych (6-8 lat):
I miejsce - Katarzyna Jędrzejek ze Szkoły Podstawowej w Młynnem,
II miejsce - Dominika Wiewióra z Zespołu Szkół Nr 1 w Męcinie,

III miejsce - Marta Wojdak z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej,
Wyróżnienie - Magdalena Kozyra z Zespołu Szkół w Pisarzowej,

W kategorii dzieci starszych (9-12 lat):
I miejsce (ex aequo )- Sandra Duplak ze Szkoły Podstawowej w Młynnem i Mateusz Gądek ze Szkoły Podstawowej w Kaninie,
II miejsce - Kinga Nawalaniec z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi,
III miejsce - Martyna Kędroń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi,
Wyróżnienie - Aleksandra Woźniak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Mały Konkurs Recytacji Poezji dla Dzieci jest pierwszą częścią Dziecięcej Triady Artystycznej. Kolejna odsłona Triady - Spotkania Śpiewających Dzieci - odbędzie się dnia 18 kwietnia br.

/zdj. portal limanowa.in/

K G-L.

W kategorii dzieci młodszych (6-8 lat):
I miejsce - Katarzyna Jędrzejek ze Szkoły Podstawowej w Młynnem,
II miejsce - Dominika Wiewióra z Zespołu Szkół Nr 1 w Męcinie,

III miejsce - Marta Wojdak z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej,
Wyróżnienie - Magdalena Kozyra z Zespołu Szkół w Pisarzowej,

W kategorii dzieci starszych (9-12 lat):
II miejsce - Kinga Nawalaniec z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi,
III miejsce - Martyna Kędroń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi,
Wyróżnienie - Aleksandra Woźniak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

/zdj. portal limanowa.in/

K G-L.