Wielkanocne ozdoby w Męcinie

25.03.2013

Piękne wielobarwne pisanki, kwiaty z bibuły - m.in. takie prace są efektem pracy uczestników warsztatów florystycznych, które mają miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie. Warsztaty od trzech lat prowadzone się przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. Członkini Koła, hafciarka Stanisława Oleksy zachęca coraz liczniejsze grono najmłodszych do uczestnictwa w zajęciach. Warsztaty jak mówi są nie
tylko sposobem na nudę, ale także dają możliwość ukazania i rozwijania przez dzieci i młodzież ich zdolności artystycznych. Kilkanaście osób co tydzień w każdy wtorek spotyka się w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie i tak powstaje wiele pięknych prac. Teraz gdy zbliżają się Święta Wielkanocne uczestnicy warsztatów wykonują pisanki oraz kolorowe kwiaty z bibuły.

Nabyte przez najmłodszych zdolności podziwiać można było m.in. w minioną niedzielę w kościele w Męcinie, gdzie uczestnicy warsztatów prezentowali pięknie wykonane palmy. Wiele z nich zostało nagrodzonych.

Wyrazy uznania należą się Stanisławie Oleksy - inicjatorce warsztatów, pod której okiem powstają piękne prace za jej społeczną działalność i zaangażowanie. Jak mówi Pani Stanisława - to radość widzieć jak najmłodsi realizują swe zainteresowania i robią coraz większe postępy.