Wernisaż malarstwa Barbary Wardęgi w Bibliotece w Pisarzowej

06.03.2013

Dnia 3 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowej odbył się wernisaż wystawy Barbary Wardęgi. Na uroczystość przybyli m. in. rodzice artystki wraz siostrą, Proboszcz z Pisarzowej - Ks. Andrzej Bąk, Proboszcz ze Słopnic Górnych - Ks. Stanisław Kunieja, Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Maria Kawula wraz z mężem, bibliotekarka Teresa Frączek, pracownik świetlicy
w Pisarzowej - Joanna Malinowska, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Janina Cempa, Jadwiga Kuczaj - nauczycielka, lokalni artyści: Stanisław Ostasz - malarz, Maria Hebda - malarka, poetka, oraz nauczyciele i liczni mieszkańcy Pisarzowej i okolic.

Na początku wszystkich przybyłych przywitał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Jacenty Musiał, który przedstawił malarkę i krótko przypomniał jej przygodę z malarstwem, która rozpoczęła się już od lat wczesnych lat młodości oraz omówił jej bogaty dorobek artystyczny.

Zebrani byli pod wrażeniem ogromnego talentu młodej malarki, która w sposób niezwykle realistyczny przedstawia na swoich obrazach zarówno martwa naturę jak i ludzi, m. in. w swoich zbiorach posiada dużo portretów Błogosławionego Jana Pawła II. Niezwykłych doznań widzom dostarczyła seria 38 obrazów inspirowanych projekcją filmową "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona. Tematyka religijna i sakralna jest szczególnie bliska sercu artystki. Jak sama mówi, poprzez swoją twórczość pragnie zachęcić odbiorców do refleksji nad własnym życiem i przemijaniem. Podniosły klimat spotkaniu nadała ścieżka muzyczna z "Pasji" autorstwa Johna Debney’a, która bezpośrednio nawiązywała do tematyki wystawy. Po wernisażu wszystkich chętnych zaproszono do obejrzenia filmu "Pasja". Organizator składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i pomoc w zorganizowaniu wystawy.

MT

MT