Rozstrzygnięto gminny konkurs "Palma Wielkanocna 2013"

20.03.2013

W dniu 21 marca br. w Wiejskim Klubie Kultury i Bibliotece w Pisarzowej odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Palma Wielkanocna 2013" połączona z wystawą prac.

Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, a przy tym umożliwianie
dzieciom i młodzieży prezentacji swoich zdolności artystycznych.

Na konkurs złożonych zostało 41 prac w 5 kategoriach:
- kat. kl.0-III szkoły podstawowej,
- kat. kl. IV-VI szkoły podstawowej,
- kat. gimnazjum,
- kat. dzieci niepełnosprawnych,
- kat. prac zbiorowych

Uroczystego wręczenia nagród uczestnikom konkursu dokonali: Zastępca Wójta Gminy Limanowa - Franciszek Bieda oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał.

W poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali:

W kategorii kl.0-III szkoły podstawowej:
I miejsce - Sebastian Dobosz (kl.0 - Zespół Szkół w Rupniowie)
II miejsce - Joanna Marcisz(kl. II - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie)
III miejsce: - Michał Natanek (kl. III - Zespół szkół w Rupniowie)
- Kamil Michalik (kl. I - WKK i Biblioteka Pisarzowa)
- Samanta Sołtys (kl. III - WKK i Biblioteka Pisarzowa)

W kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce - Kinga Lorek (kl. VI - Zespół Szkół nr 1 w Męcinie)
II miejsce - Patrycja Michalik (kl. IV - WKK i Biblioteka Pisarzowa)
III miejsce: - Klaudia Hebda i Kinga Kroczek (kl.V - Biblioteka w Siekierczynie)

W kategorii gimnazjum:
I miejsce - Ewelina Opiela (kl. I Gimnazjum - Zespół Szkół nr 2 w Starej Wsi)

W kat. dzieci niepełnosprawnych:
I miejsce - Jakub Kowalczyk ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie)
II miejsce - Aneta Lupa (Zespół Szkół nr 1 w Męcinie)

W kat. prac zbiorowych:
I miejsce - praca uczniów kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
II miejsce -praca oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
III miejsce - praca "Koła Miłośników Origami" Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi

Nagrody za udział w konkursie odebrali:

- w kat. klas 0-III szkoły podstawowej:
Oliwia Mól - kl. II - ZS Pisarzowa, Kacper Opach - kl. 0 - ZS Pisarzowa, Emilia Woźniak - kl. III SP - ZS nr 1 Męcina, Justyna Oleksy - kl. III SP - ZS nr 1 Męcina, Kamil Skiba - kl.0 - SP Nowe Rybie, Sebastian Juskowicz - kl.0 - SP Stare Rybie, Ksawery Król - kl.I - SP Stare Rybie, Dorota Kumańska - kl. III SP - WKK Kisielówka, Krystian Bukowiec - kl. I SP - ZS Pasierbiec, Joanna Półtorak - kl. II SP - ZS Pasierbiec, Sebastian Rozum - kl.I - SP Siekierczyna, Jolanta Słowiak - kl. III SP- WKK i Biblioteka Pisarzowa.

- w kat. klas IV-VI szkoły podstawowej:
Klaudia Bieda - kl. V SP - ZS nr 2 Stara Wieś, Alina Piątkowska - kl. IV - SP Nowe Rybie, Jarosław Pytel - kl. IV SP - WKK Kisielówka, Natalia Kuna - kl. V SP - WKK Kisielówka, Anna Knapik - kl. VI SP - ZS Pasierbiec, Łukasz Dudek - kl.VI SP - ZS Pasierbiec, Zuzia Jasica - kl. IV SP - WKK i Biblioteka Pisarzowa, Izabela Szczygieł - kl. VI SP - Biblioteka Rupniów.

- w kat. gimnazjum:
Kamil Ryś - kl. III Gimn. - ZS Pasierbiec, Agnieszka Dudziak - kl. III Gimn. - ZS Pasierbiec, Justyna Pytel - kl. I Gimn. - WKK Kisielówka, Bartłomiej Szczygieł - kl. III Gimn. - ZS Rupniów, Wiktoria Oleksy - kl.I Gimn. - ZS nr 1 w Męcinie.

- w kat. prac zbiorowych:
praca uczniów kl. III Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu, praca "Koła Miłośników Origami" z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi.

Organizatorem konkursu był Urząd Gminy Limanowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi. Wszystkim autorom prac oraz ich opiekunom dziękujemy za uczestnictwo.

dzieciom i młodzieży prezentacji swoich zdolności artystycznych.

Na konkurs złożonych zostało 41 prac w 5 kategoriach:
- kat. kl.0-III szkoły podstawowej,
- kat. kl. IV-VI szkoły podstawowej,
- kat. gimnazjum,
- kat. dzieci niepełnosprawnych,
- kat. prac zbiorowych

W poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali:

W kategorii kl.0-III szkoły podstawowej:
I miejsce - Sebastian Dobosz (kl.0 - Zespół Szkół w Rupniowie)
II miejsce - Joanna Marcisz(kl. II - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie)
III miejsce: - Michał Natanek (kl. III - Zespół szkół w Rupniowie)
- Kamil Michalik (kl. I - WKK i Biblioteka Pisarzowa)