Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kolejne medale Wioletty Orczykowskiej

10.03.2013

Dwa srebrne i jeden brązowy medal zdobyła zawodniczka KS "Limanowa-Swim" Wioletta Orczykowska podczas Mistrzostw Polski 16-latków. Zawody odbyły się w dn. 8-10 marca br. w Gliwicach.

Wioletta wystartowała w czterech konkurencjach: 50m, 100m, 200m i 400m stylem dowolnym. Podczas czterech startów Wiola zdobyła trzy medale i jedno czwarte miejsce. Dwa srebrne medale zawodniczka KS
"Limanowa-Swim" zdobyła na dystansie 200m i 400m stylem dowolnym, jednocześnie podczas startu na 400m został ustanowiony przez Wiolę nowy rekord życiowy. Na dystansie 100m stylem dowolnym zdobyła brązowy medal poprawiając dotychczasowy rekord życiowy. Najniżej sklasyfikowana została na najkrótszym dystansie 50m stylem dowolnym, gdzie zajęła czwarte miejsce.

Start wśród najlepszych zawodniczek z rocznika z pewnością był ogromnym wyzwaniem dla zawodniczki z Męciny, jednak mamy ciągle w pamięci start na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, na których to Wiola zdobyła brązowy medal rywalizując z najlepszymi pływaczkami w ogólnej klasyfikacji w Polsce.

Podczas startów na największych imprezach pływackich w Polsce zawodniczka KS "Limanowa-Swim" zdobywa niezbędne doświadczenie, które przyda się jej do rywalizacji międzynarodowej. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie okazja do poinformowania o sukcesach zawodniczki, nie tylko z basenów w Polsce.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.