Zaproszenie na wernisaż wystawy Barbary Wardęgi w Bibliotece w Pisarzowej

17.02.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Pisarzowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Barbary Wardęgi, który odbędzie się dnia 3 marca /niedziela/ o godz. 16:30 w Bibliotece w Pisarzowej.

Barbara Wardęga mieszka w Słopnicach Górnych. Jest przedstawicielką młodego pokolenia artystów, dla której malarstwo to prawdziwy żywioł i największa pasja. Malowała od wczesnych lat szkolnych. Pierwsze obrazy olejne powstały w 2001 r.
i prezentowane były w Kościele Parafialnym w Słopnicach Górnych, dzięki przychylności i wsparciu ks. Antoniego Węca. Jej obrazy trafiły m. in. do Watykanu (jako prezent dla Jana Pawła II) oraz na inne kontynenty (Ameryka i Afryka). Niektóre obrazy są prezentowane w kościołach, np. na Ukrainie, we Francji oraz licznych polskich świątyniach. Największym źródłem inspiracji jest dla malarki religia i otaczająca przyroda. Film Mela Gibsona zainicjował serię 38 obrazów, które eksponowane były na wielu wystawach w kraju i poza granicami. Pierwsza indywidualna wystawa miała miejsce w roku 2012 w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

MT

GALERIA ZDJĘĆ

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

MT

GALERIA ZDJĘĆ