Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego w Kaninie

17.02.2013

Dnia 15 lutego w szkole w Kaninie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę walentynkową. Organizatorami była biblioteka szkolna oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kaninie. Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach wiekowych. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Pan Jacenty Musiał, Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kaninie - Pani
Halina Śmierciak oraz pracownik biblioteki - Pani Maria Trzupek.

Prace konkursowe oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcami zostali:

- kat. kl. "0":
Krzyś Jaskulski - miejsce I;

- kat. kl. I - III:
Karolina Mamak - miejsce I
Karolina Jaskulska - miejsce II
Kinga Kwiatkowska i Szymon Kwiatkowski - miejsce III

- kat. Kl. IV-VI:
Marlena Dudek i Dominika Sławek - miejsce I
Bartosz Lis - miejsce II
Krzysztof Gałdyn - miejsce III

Konkursowe prace prezentowały bardzo wysoki poziom plastyczny, zachwycały oryginalnością, techniką wykonania i pomysłem. Organizatorzy dziękują uczestnikom za zainteresowanie i chętny udział w rywalizacji plastycznej oraz nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w podejmowane inicjatywy. Uczniowie, którzy aktywnie włączyli się w organizację konkursu to: Marlena Dudek, Dominika Sławek, Bartosz Lis i Szymon Górszczyk.

Podczas uroczystości wręczono także nagrodę dla "Czytelnika Roku 2012", którą zdobyła Marlena Dudek, uczennica kl. IV. Wzorowa czytelniczka wypożyczyła i przeczytała ponad 200 książek. Cieszy fakt, że dzieci tak chętnie angażują się w różne inicjatywy kulturalne, organizowane przez szkołę i biblioteki oraz wykazują duże zainteresowania literaturą, korzystając z oferty bibliotecznej.

Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Atrakcyjności spotkaniu dodały występy dzieci z kl. IV, które deklamowały wiersze o tematyce przyjaźni i miłości.

Halina Śmierciak oraz pracownik biblioteki - Pani Maria Trzupek.

- kat. kl. "0":
Krzyś Jaskulski - miejsce I;