Narada z sołtysami

15.02.2013

W dniu 14 lutego br. na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyło się spotkanie z sołtysami. W naradzie uczestniczyły władze gminy: Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, Wicewójt Gminy - Franciszek Bieda, Skarbnik Gminy - Marcin Matras i Sekretarz Gminy - Marek Ziaja. Podczas spotkania omówiono kwestie nowego systemu wywozu odpadów komunalnych, w myśl znowelizowanej ustawy śmieciowej,
dyskutowano nad środkami przeznaczonymi na fundusz sołecki oraz poruszono sprawy inwestycji realizowanych na terenie gminy.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy - Władysław Pazdan, który podziękował sołtysom za owocną współpracę. Poinformował on o uchwalonym budżecie gminy na 2013 r., planowanych najważniejszych inwestycjach na terenie gminy, nadmienił także o rozpoczętych zebraniach wiejskich.

Tematem szeroko omawianym podczas narady był wywóz śmieci, który do końca czerwca br. odbywać się będzie na "starych" zasadach, a w drugim półroczu będą zmiany. W tej kwestii zostały już podjęte pewne działania, jednak ważne jest wypracować jak najlepsze rozwiązanie. Obecny na spotkaniu Kierownik Wydziału Komunalnego i Gospodarki Mieszkaniowej - Rafał Woźniak podkreślił, że najistotniejsze jest nauczyć mieszkańców segregacji odpadów - takie są wymogi i jeśli się ich nie spełni, na samorząd będą nakładane duże kary. Ważną sprawą jest edukacja mieszkańców, zaczynając już od dzieci - duża tutaj rola szkół, które będą edukować młode pokolenie na temat odpowiedniej selekcji odpadów.

Obecny na spotkaniu Sekretarz Gminy - Marek Ziaja wspomniał o opracowywanej strategii Gminy Limanowa na lata 2014-2020. Prace nad dokumentem trwają, a celem zapoznania się z oczekiwaniami mieszkańców gminy na temat przyszłych kierunków jej rozwoju, odbywają się konsultacje społeczne m.in. przygotowane zostały specjalne ankiety, z których uzyskane informacje pomocne będą do opracowania strategii Gminy.