JAN PLATA W GALERII

18.02.2013

W czwartek 21 lutego o godzinie 17.00 w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki inauguracja nowej wystawy. Tym razem swoje rysunki i grafiki prezentuje znany artysta Jan Plata z Tymbarku. Nie może nie spodobać się. Po dwóch tegorocznych wystawach foto, przyszedł czas na rysunek i grafikę. I to naprawdę wysokiego poziomu. Autor w środowisku znany, ceniony i lubiany. Jego prace naprawdę ciekawe. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich chętnych do nas w czwartkowe popołudnie -
zachęcają organizatorzy.

To prawda. Pan Jan jest osobą powszechnie lubianą, ciekawym, elokwentnym, miłym mężczyzną, częstym gościem naszej biblioteki. Ma bardzo fajne, swoje autorskie spojrzenie na sztukę. Nie moją rolą recenzować i oceniać jego prace, ale wydaje mi się że jest modelowym przykładem autora, który z bardzo dobrym skutkiem realizuje swoją pasję. Na pewno warto spotkać się z nim samym i z jego artystycznym dorobkiem. - zachęca pełnomocnik Joanna Michalik.

Otwarcie wernisażu 21.02. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Jan Plata. Urodził się w 1951 r. w rodzinie chłopskiej. Żonaty, troje dzieci. Pochodzi z Wysokiego, obecnie mieszka w Tymbarku. Maturę zdał w Liceum Ogólnokształcącym im Władysława Orkana w Limanowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył chemię na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym. W czasie studiów należał do studenckiej grupy plastycznej "GAANŻ" w Nowym Żaczku. Po studiach rozpoczął pracę w Zespole Szkół Rolno-Spożywczych w Tymbarku, ucząc chemii i analizy technicznej przemysłu spożywczego. W 1980 r. zaangażował się w działalność "Solidarności" i organizował między innymi "Solidarność Rolników Indywidualnych". Po wprowadzeniu stanu wojennego został dyscyplinarnie usunięty z pracy. Kontynuował działalność solidarnościową nielegalnie. Pod koniec lat 80 był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w Tymbarku. Współzałożyciel "Głosu Tymbarku". Odznaczony medalem "Lumen Mundi" bp Józefa Życińskiego. Miłośnik przyrody i turystyki pieszej. Interesuje się między innymi sztuką, teologią i filozofią. Niniejsza wystawa, dedykowana rodzicom, jest wynikiem dotychczasowego dorobku plastycznego autora.

zachęcają organizatorzy.

Otwarcie wernisażu 21.02. o godzinie 17.00. Wstęp wolny.