Zebranie sprawozdawcze OSP w Nowym Rybiu

13.01.2013

W sobotę 5 stycznia odbyło się pierwsze w gminie Limanowa zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej za rok 2012. W remizie OSP w Nowym Rybiu zebrali się członkowie strażacy oraz zaproszeni goście.

Jednostka liczy 105 członków w tym 43 osoby to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dowódcami MDP są druhny Natalia Kołodziej i Gabriela Przechrzta. MDP jest podzielona na sześć sekcji w trzech
dowódcami są dziewczyny.

Na zebraniu Urząd Gminy Limanowa reprezentował sekretarz UG P. Marek Ziaja i P. Artur Dudka, Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP Prezes Krzysztof Aleksander, Komendę Powiatowa PSP w Limanowej kpt Król Wiesław z-ca d-cy JRG, Sołectwo Nowe Rybie Myszka Jan, Stare Rybie Kruczek Jerzy. Działalność jednostki, sprawozdanie i plan pracy przedstawił druh Prezes Wilczek Wacław, sprawozdanie finansowe skarbnik Adamczyk Kazimierz. Na wniosek Przew. Komisji Rewizyjnej druha Muchy Józefa zebranie udzieliło absolutorium Zarządowi.

Jednostka swoim działaniem prewencyjnym obejmuje Stare Rybie i Nowe Rybie. Mimo skromnych warunków lokalowych (co można zauważyć jadąc drogą powiatową Limanowa - Kraków przez Nowe Rybie) OSP działa bardzo aktywnie. Podejmuje działanie nie związane bezpośrednio z akcjami ratowniczo-gaśniczymi jak np. akcja oddawania krwi pod hasłem "PODARUJ ZYCIE INNYM", dowóz wody do gospodarstw, działalność kulturalno-rozrywkowa, współpraca ze szkołami podstawowymi, radami soleckim. We wszystkie prace aktywnie włącza się młodzież.

Strażacy dziękują wszystkim którzy wspierają nas finansowo są to mieszkańcy Nowego i Starego Rybia, firmy: "Stanmar", "Superstal", "Hydrolim", "Top Cezar”, "SPEED", "CAROX", parafia Nowe Rybie, Gmina Limanowa, Lokalna grupa działania "Przyjazna Ziemia Limanowska".

dowódcami są dziewczyny.

Liczba wyświetleń: 1920