Zapraszamy na Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

02.01.2013

Dnia 6 stycznia 2013 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi odbędzie się XVII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa. Przegląd jak co roku będzie miał charakter konkursu. W tym roku do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 12 grup kolędniczych:

W kat. grup dziecięcych:

• Grupa Kolędnicza "Mali Kolędnicy" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie
  • Grupa Kolędnicza "Kolędnicy z Gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Mali Męcinianie" z Męciny
  • Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem
  • Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pasierbiocki" z Pasierbca
  • Grupa Kolędnicza z Męciny
  • Grupa Kolędnicza "z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
  • Grupa Kolędnicza "Kolędnicy z Turoniem" z Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce

W kat. grup młodzieżowych:

• Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą i Turoniem" z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi

W kat. grup dorosłych:

• Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Molów ze Starej Wsi
  • Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej
  • Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu
  • Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicy

Ponadto podczas Przeglądu gościnnie wystąpi Grupa Kolędnicza "Herody" z Tomaszowic.

Głównym celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi, zapustami i ich upowszechnianie, a także wyłonienie najlepszych grup kolędniczych pod względem artystycznym i merytorycznym. Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów niezależna Komisja Artystyczna, która według ustalonych przez siebie kryteriów dokona oceny prezentacji i przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne. Najlepsze grupy zakwalifikowane zostaną na XIV Powiatowy Przegląd Kolędniczy, który odbędzie się w dniach 12-13 stycznia br. w Kasinie Wielkiej.

Organizatorami XVII Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych są: Urząd Gminy Limanowa, Zespół Szkół w Starej Wsi II oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z filiami.

W kat. grup dziecięcych:

• Grupa Kolędnicza "Mali Kolędnicy" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie
  • Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem
  • Grupa Kolędnicza z Męciny
  • Grupa Kolędnicza "z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

W kat. grup młodzieżowych:

• Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą i Turoniem" z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi

W kat. grup dorosłych: