WOŚP w gminie i mieście Limanowa

07.01.2013

Gmina Limanowa wspólnie z Miastem Limanowa "zagra" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W ramach 21. Finału WOŚP w najbliższą niedzielę 13 stycznia odbędzie się szereg imprez w Limanowskim Domu Kultury organizowanych przez oba samorządy. Limanowski Finał WOŚP transmitowany będzie na antenie TV Kraków.

Zbiórka pieniędzy w ramach tegorocznego 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegać będzie pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

Finał WOŚP transmitowany będzie przez telewizję na antenie TVP. Emitowane będą 4 wejścia telewizyjne na żywo:
I 17.00-17.20
II 18.00-18.20
III 19.10-19.30
IV 20.00 - podsumowanie i światełko do nieba.

Telewizja przeprowadzi wywiady z Burmistrzem Władysławem Biedą, Wójtem Władysławem Pazdanem, Przewodniczącymi Rad Miasta i Gminy Ireną Grosicką, Józefem Oleksym. Wywiadu udzieli także Dyrektor Szpitala Powiatowego Marcin Radzięta, szpital bowiem w poprzednich latach otrzymał sprzęt medyczny z WOŚP. Do mikrofonu zapraszani będą także uczestnicy imprezy.

Na antenie TV Kraków odbędzie się prezentacja miasta i gminy Limanowa, walorów krajobrazowych, turystycznych oraz promocja przedsięwzięć charytatywnych realizowanych przez samorządy.

Na okoliczność imprezy przygotowano bogaty program artystyczny - będą występy przedszkolaków, uczniów, młodzieżowych grup rockowych, grup tanecznych, folklorystycznych, Kół Gospodyń Wiejskich, zespołów regionalnych "LIMANOWIANIE", "SPOD KICEK". Ponadto prezentację samochodów bojowych przygotuje 5 jednostek OSP - OSP Limanowa, OSP Wysokie, OSP Łososina Górna, OSP Pisarzowa i OSP Kisielówka. Odbędzie się także pokaz ratownictwa medycznego.

Na rzecz WOŚP Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny i z Makowicy serwować będą regionalne potrawy, a zebrane w ten sposób datki zasilą konto Orkiestry. Podczas imprezy odbędzie się także licytacja prac twórców ludowych. Prace na ten cel przekazali: Stanisława Oleksy z Męciny, Maria Fiejtek ze Starej Wsi, Zygmunt Kłosowski z Męciny, Krzysztof Kuczaj z Pisarzowej i Dariusz Smoleń z Kłodnego.

SZEGÓŁOWY PROGRAM:

• 15:00 Dzieci z przedszkola w Tymbarku - okolicznościowy program świąteczno-noworoczny
  • 15:15 DIVERSE - zespół tańca nowoczesnego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi
  • 15:20 zespół taneczny ze Szkoły Muzycznej
  • 15:25 AVIS - zespół tańca nowoczesnego działający przy LDK
  • 15:30 Aleksandra Semerda - laureatka LIMANOWSKIEGO TALENT SHOW
  • 15:35 licytacja
  • 15:45 Dziecięca grupa folklorystyczna działająca przy LDK
  • 15:50 Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Męcinianie" z Męciny
  • 16:10 Ad Libitum - zespół tańca nowoczesnego z ZSS Nr 1 w Limanowej
  • 16:15 zespół taneczny ze Szkoły Muzycznej
  • 16:20 AVIS - zespół tańca nowoczesnego działający przy LDK
  • 16:25 Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny
  • 16:35 licytacja
  • 16:50 Zespół Regionalny "SPOD KICEK" z Mordarki
  • 17:20 Aleksandra Semerda - laureatka LIMANOWSKIEGO TALENT SHOW
  • 17:25 AVIS - zespół tańca nowoczesnego działający przy LDK
  • 17:35 licytacja
  • 18:00 zespół PAINDRIVE - Limanowa
  • 19:00 zespół OVERDRIVE - Kraków
  • 20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Wszystkich mieszkańców gminy Limanowa zapraszamy do licznego uczestnictwa w imprezie.

I 17.00-17.20
II 18.00-18.20
III 19.10-19.30
IV 20.00 - podsumowanie i światełko do nieba.

SZEGÓŁOWY PROGRAM:

• 15:20 zespół taneczny ze Szkoły Muzycznej