Świąteczne spotkanie w Kaninie

14.01.2013

Dnia 13 stycznia 2013 r. w bibliotece w Kaninie odbyło się świąteczne spotkanie kolędowe, w którym udział wzięła społeczność wsi Kanina: dzieci, ich rodzice, seniorzy, młodzież, nauczyciele, Rada Rodziców szkoły i zaproszeni goście. Organizatorami uroczystości była Szkoła Podstawowa w Kaninie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kaninie. Uroczystość obecnością swoją zaszczycili: Pan Mieczysław Uryga -
Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Pani Jadwiga Hebda - Sołtys wsi, emerytowani nauczyciele szkoły - Państwo Irena i Józef Pajorowie. Przybyłych powitała Dyrektor szkoły Pani Halina Śmierciak wraz z bibliotekarką Panią Marią Trzupek.

Program uroczystości był niezwykle urozmaicony i bogaty. Przed Seniorami zaprezentowały się dzieci śpiewając kolędy i pastorałki. W świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadziła kolęda w wykonaniu Zuzi Ziaja i Dominiki Sławek. Ponadto uczestnicy uroczystości słuchali gry na skrzypcach w wykonaniu uczennicy Dominiki Sławek i Pana Józefa Pajora, a także pięknej gry na akordeonach, w wykonaniu uczniów: Marzeny Sukiennik i Szymona Lisa, co dodało atrakcyjności przedstawieniu. Uczniowie klasy III przygotowali bardzo ładną scenkę teatralną z udziałem osła, pasterza, aniołków i Maryi z Dzieciątkiem.

Po występach dzieci rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy dźwiękach instrumentów. Dla uczestników przygotowany został słodki poczęstunek na jadalni szkolnej. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszystkim zgromadzonym dopisywał humor. Takie spotkania zawsze niosą wiele pozytywnych emocji: są okazją do miłego spędzenia czasu, integrują społeczeństwo lokalne oraz łączą pokolenia.

Okres bożonarodzeniowy to doskonały czas do wspólnego biesiadowania i śpiewania, zwłaszcza, że bogactwo polskich kolęd jest ogromne.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim za obecność, nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych, dzieciom za bardzo udane występy, Radzie Rodziców szkoły za pomoc w organizacji spotkania i poczęstunku.

Krótka relacja z uroczystości została nakręcona przez Telewizję Kraków, która tego dnia nagrywała przebieg XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Limanowskiej Ziemi.

MT

MT