Sukces grup kolędniczych z gminy Limanowa na Powiatowym Przeglądzie w Kasinie Wielkiej

15.01.2013

W dniach 12-13 stycznia br. w Kasinie Wielkiej odbył się XIV Powiatowy Przegląd Kolędniczy "Zagrojcie Ta Turoniowi". Podczas dwudniowego Przeglądu w Sali Domu Strażaka w Kasinie Wielkiej wystąpiło 26 grup kolędniczych z terenu powiatu limanowskiego - 9 grup dziecięcych, 5 młodzieżowych i 12 grup dorosłych. 5 grup kolędniczych reprezentowało gminę Limanowa.

Na Przeglądzie Powiatowym z gminy Limanowa wystąpiły 4 grupy dorosłych kolędników oraz 1 grupa dziecięca. W kat. grup dorosłych prezentowały się : Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Molów ze Starej Wsi, Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej, Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich z Makowicy oraz Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca, natomiast w kat. dziecięcej - Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pasierbiocki" z Pasierbca. Grupy te zostały zakwalifikowane do udziału w Powiatowym Przeglądzie na Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych Gminy Limanowa, który odbył się dn. 6 stycznia br. w ZS nr 2 w Starej Wsi.

Podczas Powiatowego Przeglądu prezentacje grup oceniała Komisja Artystyczna w składzie: mgr Aleksandra Szurmiak - Bogucka - etnomuzykolog, mgr Benedykt Kafel - etnograf oraz dr Stanisław Węglarz - etnolog.

Występy grup z gminy Limanowa należy uznać za bardzo udane - naszym kolędnikom udało się zająć wysokie miejsca oraz wyróżnienia:

• I miejsce zdobyła Grupa Kolędnicza "Z gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pasierbiocki" z Pasierbca (kat. grup dziecięcych)
  • II miejsce - Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca (kat. grup dorosłych)
  • III miejsce - Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Molów ze Starej Wsi (kat. grup dorosłych)

Grup Kolędnicze: "Z Gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej (kat. grup dorosłych) oraz "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich z Makowicy (kat. grup dorosłych) zdobyły wyróżnienia.

Trzy grupy kolędnicze z naszej gminy pojadą teraz "dalej" - Dziecięca Grupa Kolędnicza "Z gwiazdą" z Zespołu Regionalnego "Pasierbiocki" z Pasierbca została zakwalifikowana na Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "Pastuszkowe kolędowanie" w Podegrodziu, a Grupy Kolędnicze: "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca i "Z Gwiazdą" Rodziny Molów ze Starej Wsi prezentować się będą na Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w ramach "Karnawału Góralskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gratulujemy naszym kolędnikom udanych występów, a grupom które prezentować się będą w Podegrodziu oraz w Bukowinie Tatrzańskiej życzymy dalszych sukcesów.

/fot.:www.mszana.pl/

/fot.:www.mszana.pl/