DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PASIERBCU

31.01.2013

Środowiskowy Dzień Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się już wieloletnią tradycją Zespołu Szkół w Pasierbcu. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 29 stycznia. Na zaproszenie wnucząt bardzo licznie (w liczbie 150) przybyli honorowi goście - Babcie i Dziadkowie. Seniorzy przyjechali zarówno z okolicznych wsi (m. in. Nowego Rybia, Laskowej, Rupniowa), jak i z dalszych miejscowości (m.in. z Nowego
Targu, Grywałdu, Podegrodzia).

Wśród zaproszonych, jak co roku, znaleźli się księża z naszej parafii: ks. Władysław Januś i ks. Zbigniew Kruczyński, przedstawiciele Urzędu Gminy Limanowa: Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Dorota Musiał - Kierownik GOPS, Jacenty Musiał - Radny Powiatu Limanowskiego i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi oraz przedstawiciele władz lokalnych - sołtysi wsi: Tadeusz Kuchta - Radny Gminy Limanowa i sołtys wsi Makowica, Leszek Twaróg - sołtys wsi Młynne, Henryk Gąsiorek - sołtys wsi Bałażówka, Teresa Wilczek - sołtys wsi Kisielówka, Krzysztof Ryś - sołtys wsi Walowa Góra i Edward Badyla - sołtys wsi Pasierbiec.

Zebranych Seniorów oraz wszystkich gości powitała mgr Rozalia Kuchta - Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu, a następnie rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich program artystyczny przygotowany przez najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I- III. Do wierszyków i piosenek najmłodsi dołączyli moc życzeń dla Babci i Dziadków oraz własnoręcznie wykonane upominki.

W dalszej części akademii swój program zaprezentował Zespół Regionalny "PASIERBIOCKI". Najpierw na scenie pojawiła się Grupa Kolędnicza " Z gwiazdą", która zajęła I miejsce w Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych Gminy Limanowa, w dniach 12 - 13 stycznia br. w Kasinie Wielkiej została laureatem I miejsca w XIV Przeglądzie Kolędniczym "Zagrojcie Ta Turoniowi", a w "Pastuszkowym Kolędowaniu" w Podegrodziu zajęła II miejsce w konkursie ogólnopolskim.

W dalszej części mogliśmy podziwiać najmłodszych członków zespołu "Pasierbiocki", którzy zaprezentowali program z zabawami ludowymi oraz dzieci starsze w tańcach regionalnych. Nad przebiegiem występów czuwali opiekunowie Zespołu Regionalnego - panowie: Krzysztof Puch i Sławomir Bryniak.

Po odśpiewaniu gromkiego "100 lat" głos zabrał Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, a w imieniu Babć i Dziadków słowa podziękowań skierował do dzieci i organizatorów spotkania Stanisław Gurgul. Następnie wszyscy Goście miło spędzili czas na rozmowie i wspólnym kolędowaniu w towarzystwie kapeli z Zespołu "Pasierbiocki".

ZS Pasierbiec

Targu, Grywałdu, Podegrodzia).