Promocja Gminy Limanowa w Centrum Informacji Turystycznej

03.12.2012

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów zainteresowanych Limanowszczyzną oraz bogactwem tradycji kultury ludowej, jej twórczością i niepowtarzalnym pięknem, co miesiąc prezentuje w swojej mini galerii - atrakcje turystyczne i dorobek kulturalny poszczególnych Gmin i Miast Powiatu Limanowskiego. W grudniu prezentuje się Gmina Limanowa.

Kultura ludowa staje się coraz bardziej unikalnym elementem życia. Coraz więcej społeczeństw ulega kulturalnej unifikacji a kultura ludowa w krajach wysoko rozwiniętych zaczyna schodzić na margines. Paradoksalnie, jako marginalna staje się tym samym unikatowa i jako taka doskonale pełni funkcję atrakcji turystycznej.

W miesiącu grudniu w mini galerii podziwiać można prace artystów z Gminy Limanowa:

• Jolanty Biedroń - malarstwo na płótnie
  • Koła Haftu działającego przy Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi
  • Stanisławy Oleksy, Elżbiety Lorek - rękodzieło ludowe Męciny
  • Dariusza Smoleń - galanteria drzewna
  • Krzysztofa Kuczaj - malarstwo na płótnie
  • Leszka Lis - kowalstwo artystyczne
  • Zygmunta Kłosowskiego - malarstwo na płycie
  • Tomasza i Karola Kurczab - rzeźba w drewnie
  • Joanny Raczek - malarstwo na drewnie, malarstwo na płótnie
  • Władysława Raczek - malarstwo na płótnie

Dostępne są również foldery prezentujące atrakcje turystyczne oraz walory przyrodniczo-krajobrazowe Gminy Limanowa.

Bliższe informacje na temat prezentacji można uzyskać w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się na Limanowskim Rynku lub pod numerem telefonu: 18/337 58 00.

JZ

• Jolanty Biedroń - malarstwo na płótnie