Informacja dla mieszkańców gminy Limanowa dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi

20.12.2012

Urząd Gminy Limanowa informuje, że w związku ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, udostępniamy Państwu Deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, którą każda rodzina bądź właściciel nieruchomości zobowiązani są wypełnić zgodnie ze stanem faktycznym i zwrócić do Urzędu Gminy w Limanowej lub wysłać w formie elektronicznej do 10 stycznia 2013 r.

Właściciel nieruchomości jest zobowiązany do wypełnienia deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - podanie informacji dot. m.in. właściciela, lokalizacji, ilości osób zamieszkałych wraz z ich wykazem. Na podstawie deklaracji oraz ich weryfikacji będzie naliczana opłata za odbiór odpadów komunalnych. W przypadku nie złożenia wymaganej deklaracji dane do naliczania opłat będą pobrane z prowadzonych ewidencji przez urząd gminy - ewidencji ludności, podatkowej.