BĄDŹ WRAŻLIWY I REAGUJ W RAZIE POTRZEBY

10.12.2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej apeluje do wszystkich mieszkańców Gminy Limanowa o wrażliwość i zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację mieszkających w naszym otoczeniu - sąsiedztwie osób starszych, samotnych, chorych, niepełnosprawnych bądź z innych przyczyn niezaradnych życiowo.

Okres zimowy w naszych warunkach klimatycznych często bywa trudny do przetrwania dla części naszego społeczeństwa. Długotrwałe niskie temperatury oraz obfite opady śniegu mogą narażać na utratę zdrowia a nawet życia naszych bliskich. W związku z tym w sytuacjach kiedy macie Państwo informację, że ktoś może być lub jest zagrożony prosimy o udzielenie pierwszej pomocy a następnie zgłoszenie tego faktu do GOPS w Limanowej - kontakt telefoniczny 18 33 73 657. Pamiętajcie Państwo, że Wasza reakcja może uratować czyjeś zdrowie i życie - najwyższe wartości jakimi dysponuje każdy z nas.