Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Urodziny Tuwima”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkołę Podstawową w Kaninie

25.11.2012

W dniu 23 listopada br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, organizowany w ramach akcji „Urodziny Tuwima”. Organizatorami konkursu są Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia w Kaninie oraz Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie. W rywalizacji wzięło udział 17 szkół podstawowych i przedszkoli z terenu miasta i gminy Limanowa.

Ogłoszony konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. Łącznie nadesłano 69 prac plastycznych. Wszystkie prace reprezentują bardzo wysoki poziom artystyczny.

Komisja w składzie: Pan Jan Kurek i Pan Aleksander Majerski (artyści, plastycy) oraz Maria Trzupek - bibliotekarz z biblioteki w Kaninie dokonała rozstrzygnięcia w kategorii:

• przedszkole i oddziały przedszkolne;
  • uczniowie I etapu edukacyjnego (kl. I - III)
  • uczniowie II etapu edukacyjnego (kl. IV - VI);

W kategorii przedszkoli i oddziałów przedszkolnych miejsca i wyróżnienia zdobyli:
I miejsce - Martyna Świerczek (Oddział Przedszkolny przy ZS nr 1 w Męcinie);
II miejsce Bartuś Kogutowicz (Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej);
III miejsce Martyna Radzięta (Oddział Przedszkolny przy ZS w Pisarzowej).

• Anna Raczek (Oddział Przedszkolny przy ZS w Pisarzowej);
  • Zuzanna Pałka (Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej).

W kategorii klas I - III:
I miejsce - Aleksandra Zapała (Szkoła Podstawowa nr 1 w Limanowej);
II miejsce - Karolina Jaskulska (Szkoła Podstawowa w Kaninie);
III miejsce - Gabriela Jasica (Szkoła Podstawowa w Mordarce) oraz Julia Zygmunt (Szkoła Podstawowa nr 1 w Limanowej).

• Kinga Woźniak (Szkoła Podstawowa w Kłodnem);
  • Bartłomiej Leśniara (Szkoła Podstawowa w Kłodnem);
  • Natalia Urmańska (Szkoła Podstawowa w Kłodnem).

W kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Klaudia Leśniak (Szkoła Podstawowa Wysokie);
II miejsce - Kamil Mordarski (Szkoła Podstawowa Pisarzowa);
III miejsce - Kazimierz Koszut (Szkoła Podstawowa Wysokie).

• Bogusława Wrońska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie);
  • Kinga Kroczek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie);

Osobne wyróżnienie otrzymały przestrzenne prace plastyczne autorstwa dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Biskupa Piotra Bednarczyka w Limanowej oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie: Aneta Kowalczyk i Weronika Kowalczyk.

Wszystkie nadesłane prace są wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Szkole Podstawowej w Kaninie. Uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godz. 11:30 razem z rozstrzygnięciem konkursu recytatorskiego.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom biorącym udział w konkursie Organizatorzy składają podziękowania i gratulacje.

Maria Trzupek

• przedszkole i oddziały przedszkolne;
  • uczniowie I etapu edukacyjnego (kl. I - III)
  • uczniowie II etapu edukacyjnego (kl. IV - VI);

I miejsce - Martyna Świerczek (Oddział Przedszkolny przy ZS nr 1 w Męcinie);
II miejsce Bartuś Kogutowicz (Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej);
III miejsce Martyna Radzięta (Oddział Przedszkolny przy ZS w Pisarzowej).

• Anna Raczek (Oddział Przedszkolny przy ZS w Pisarzowej);
  • Zuzanna Pałka (Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej).

W kategorii klas I - III:
I miejsce - Aleksandra Zapała (Szkoła Podstawowa nr 1 w Limanowej);
II miejsce - Karolina Jaskulska (Szkoła Podstawowa w Kaninie);

• Kinga Woźniak (Szkoła Podstawowa w Kłodnem);
  • Bartłomiej Leśniara (Szkoła Podstawowa w Kłodnem);
  • Natalia Urmańska (Szkoła Podstawowa w Kłodnem).

W kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Klaudia Leśniak (Szkoła Podstawowa Wysokie);
II miejsce - Kamil Mordarski (Szkoła Podstawowa Pisarzowa);
III miejsce - Kazimierz Koszut (Szkoła Podstawowa Wysokie).

• Bogusława Wrońska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie);
  • Kinga Kroczek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie);