Konkurs "Urodziny Tuwima" rozstrzygnięty!!!

27.11.2012

Dnia 27 listopada 2012 r. odbył się finał konkursu recytatorskiego i plastycznego, organizowanego w ramach akcji: "Urodziny Tuwima". Organizatorami byli Gminna Biblioteka Publiczna w Kaninie oraz Szkoła Podstawowa w Kaninie.

Do udziału w konkursie recytatorskim zgłosiło się 127 uczestników z 18 szkół miasta i gminy Limanowa. Przybyłych gości przywitały Dyrektor
Szkoły - Halina Śmierciak oraz bibliotekarz - Maria Trzupek. O godz. 9:10 rozpoczęto konkurs recytatorski odbywający się w 7 kategoriach wiekowych: od oddziałów przedszkolnych i przedszkoli do kl. VI. Poziom recytacji był niezwykle wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu.

O godz. 11:30 rozpoczęło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczanie nagród. Uroczystość uświetnili przybyli goście: Wicewójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego - Mieczysław Uryga, Sołtys wsi Kanina - Jadwiga Hebda, Ks. Proboszcz Jan Raś oraz emerytowana nauczycielka - Irena Pajor.

Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego i wręczeniu nagród odbyła się część artystyczna, przygotowana przez dzieci ze szkoły w Kaninie. Po występie ogłoszono wyniki konkursu recytatorskiego i rozdano nagrody, które wręczali przybyli goście.

W konkursie recytatorskim wyłoniono następujących laureatów w kategoriach:

Kat. Oddziałów Przedszkolnych i Przedszkoli:
I miejsce - Kacper Pałka z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Limanowej;
II miejsce - Magdalena Kozyra ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej;
III miejsce - Oliwier Radzięta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie.

Kat. kl. I:
I miejsce - Julia Pająk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie;
II miejsce - Natalia Dudka z Zespołu Szkół w Mordarce;
III miejsce - Teresa Opiela z Zespołu Szkół w Mordarce.

Kat. kl. II:
I miejsce - Joanna Joniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Limanowej;
II miejsce - Agnieszka Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie;
III miejsce - Aleksandra Kaim ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Kat. kl. III:
I miejsce - Kinga Nawalaniec z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi;
II miejsce - Natalia Żelasko z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej;
III miejsce - Aleksandra Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie;

Kat. kl. IV:
I miejsce - Oliwia Lesiecka z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej;
II miejsce - Gabriela Wiewióra ze Szkoły Podstawowej w Kłodnem;
III miejsce - Martyna Kędroń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi;

Kat. kl. V:
I miejsce - Mateusz Gądek ze Szkoły Podstawowej w Kaninie;
II miejsce - Sandra Duplak ze Szkoły Podstawowej w Młynnem;
III miejsce - Piotr Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie;

Kat. kl. VI:
I miejsce - Kinga Król ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi;
II miejsce - Gabriela Smoleń ze Szkoły Podstawowej w Kłodnem;
III miejsce - Marlena Zelek ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego i recytatorskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursach oraz upominki.

Cieszy fakt, że obydwa konkursy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności recytatorskich i plastycznych, które należy pielęgnować i rozwijać, co podkreślali w swoich wystąpieniach obecni na uroczystości goście.

Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie konkursów: Katarzyna Ziaja, Adam Frączek oraz Krystyna Trzupek.

Organizatorzy składają serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, nauczycielom, rodzicom oraz członkom komisji za zaangażowanie i zainteresowanie tematyką konkursu.

Maria Trzupek

W konkursie recytatorskim wyłoniono następujących laureatów w kategoriach:

Kat. Oddziałów Przedszkolnych i Przedszkoli:
I miejsce - Kacper Pałka z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Limanowej;
II miejsce - Magdalena Kozyra ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej;
III miejsce - Oliwier Radzięta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie.

Kat. kl. I:
I miejsce - Julia Pająk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie;
II miejsce - Natalia Dudka z Zespołu Szkół w Mordarce;
III miejsce - Teresa Opiela z Zespołu Szkół w Mordarce.

Kat. kl. II:
I miejsce - Joanna Joniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Limanowej;
II miejsce - Agnieszka Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie;
III miejsce - Aleksandra Kaim ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Kat. kl. III:
I miejsce - Kinga Nawalaniec z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi;
II miejsce - Natalia Żelasko z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej;
III miejsce - Aleksandra Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie;

Kat. kl. IV:
I miejsce - Oliwia Lesiecka z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej;
II miejsce - Gabriela Wiewióra ze Szkoły Podstawowej w Kłodnem;
III miejsce - Martyna Kędroń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi;

Kat. kl. V:
I miejsce - Mateusz Gądek ze Szkoły Podstawowej w Kaninie;
II miejsce - Sandra Duplak ze Szkoły Podstawowej w Młynnem;
III miejsce - Piotr Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie;

Kat. kl. VI:
I miejsce - Kinga Król ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi;
II miejsce - Gabriela Smoleń ze Szkoły Podstawowej w Kłodnem;
III miejsce - Marlena Zelek ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Maria Trzupek