Indywidualizacja nauczania w Gminie Limanowa

27.11.2012

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2012/2013 Gmina Limanowa przystąpiła do projektu pn. „Indywidualizacja nauczania w klasach I-III w Gminie Limanowa” obejmującego wszystkie szkoły naszej Gminy.

Projekt finansowany jest w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2
Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic, w jakości usług edukacyjnych.

Program jest w całości sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego całkowita wartość to 473.572,27 zł. Projekt będzie trwał na terenie Gminy od lipca 2012 roku do czerwca 2013 roku. W ramach zadania Gmina w 2012 roku za kwotę 289.552,27 zł doposażyła we wszystkich szkołach pomieszczenia dydaktyczne dla klas I-III miedzy innymi w sprzęt specjalizacyjny i multimedialny oraz pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć. Pozostałe środki przyznane w ramach projektu przeznaczone zostały na prowadzenie następujących zajęć:

• dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji
  • dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych
  • logopedycznych dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy
  • gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy
  • rozwijających zainteresowania uczniów wybitnie szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych humanistycznie
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych artystycznie
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych angielski
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie.

• dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych
  • logopedycznych dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy
  • gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych humanistycznie
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych artystycznie
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych angielski
  • rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie.