Brązowy medal Marcina Guzika w Pucharze Polski

13.11.2012

W Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów. Brązowy medal wywalczył Marcin Guzik.

W turnieju udział wzięło 64 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Najlepszym zawodnikiem uznano Patryka Borowskiego z Wejherowa, a najlepszą zawodniczką Ewelinę Urbanowską z Wrocławia.

Limanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowała dwuosobowa ekipa: Rafał Puch - kategoria -65 kg kumite senior i Marcin Guzik - kategoria +90 kg kumite senior

- Rafał Puch bardzo dzielnie walczył w kategorii -65 kg - informuje Limanowski Klub Karate Kyokushin. - W walce ćwierćfinałowej spotkał się z Krystianem Witakiem z UKS Bushi. Dwie minuty regulaminowego czasu nie dały werdyktu, sędziowie zdecydowali o dogrywce. Kolejne dwie minuty morderczego wysiłku i niestety sędziowie wskazali na Krystiana z UKS Bushi. Marcin Guzik jak rok temu pojechał na Puchar Polski Seniorów z myślą o medalu. W 2011 roku zdobył brązowy medal w kategorii +90 kg - w półfinale uległ Senseiowi Łukaszowi Lemieszko z Ełku. W 2010 roku Guzik był bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal w najcięższej kategorii. W tym roku nasz czołowy zawodnik wywalczył natomiast brązowy medal. W półfinale już na początku walki przeciwnik Marcina zdobył wazari techniką mawashi geri jodan. Marcin rzucił się do odrabiania straty, oroshi kakato geri, ushiro mawashi geri, ulubione techniki Marcina nie pomogły. Pojedynek zakończył się i przeciwnik Marcina jednogłośną decyzją sędziów przeszedł do finału. W finale zawodnik z Świnoujścia z powodu kontuzji nie wystąpił i złoty medal w najcięższej kategorii przypadł Patrykowi Sypieniowi z Wrocławia. Marcin po zawodach mówił: "Mam nauczkę na przyszłość, nie można czekać na ruch przeciwnika, od początku trzeba narzucić własne tempo i do końca konsekwentnie zmierzać do celu jakim jest wygrana."

Sensei Zbigniew Goliński nie krył zadowolenia z postawy swoich zawodników na XXIX Pucharze Polski Seniorów w Koszalinie. Mimo bardzo długiej podróży zawodnicy świetnie się spisali i trudy drogi zostały w pełni zrekompensowane przez medal Marcina.

inf. i zdj.: portal limanowa.in

inf. i zdj.: portal limanowa.in