Akcja krwiodawstwa w Łososinie Górnej

07.11.2012

W niedzielę 11 listopada 2012 r. w godz. 8.30 - 12.30 Ochotnicza Straż Pożarna w Łososinie Górnej oraz Ludowy Klub Sportowy "Płomień" organizują akcję krwiodawstwa w remizie OSP. Wszystkich chętnych: kobiety i mężczyzn serdecznie zapraszamy do wsparcia inicjatywy poprzez oddanie krwi.

Krew może oddać każdy kto ukończył 18 rok życia, a nie przekroczył 65 roku życia i na miejscu w remizie przejdzie badanie oraz wypełni kwestionariusz. Przy oddawaniu krwi należy posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację), a przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek.

Informacje na temat zasad oddawania krwi dla wszystkich zainteresowanych, a szczególnie niezdecydowanych i nieprzekonanych o akcjach krwiodawstwa udzielą pracownicy z Oddziału Terenowego w Limanowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

PAMIĘTAJMY, ŻE ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !!!

Niedostateczna liczba dawców wynika z niskiego poziomu wiedzy na temat oddawania krwi. Krąży również wiele mitów, które zniechęcają potencjalnych krwiodawców.

Warto więc poznać kilka prawd na temat oddawania krwi – przyjdź i dowiedz się więcej, nie zwlekaj!!!

www.oddajkrew.pl/files/fck/File/PDF/ulotka,oddajkrewpl.pdf

www.lososinagorna.osp.org.pl

www.plomien-limanowa.com

(inf.: limanowa.in)

PAMIĘTAJMY, ŻE ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !!!

www.oddajkrew.pl/files/fck/File/PDF/ulotka,oddajkrewpl.pdf

www.lososinagorna.osp.org.pl