Występy artystów z gminy Limanowa na "Słazie"

27.10.2012

W dniach od 25 do 28 października br. w Limanowskim Domu Kultury odbywały się występy w ramach XXXVIII Festiwalu "Limanowska Słaza". W 84 punktach programu wystąpiło łącznie 648 osób, wśród których prezentowali się artyści z gminy Limanowa.

Podczas tegorocznej "Słazy" na scenie LDK wystąpiło: 13 zespołów regionalnych (7 dorosłych i 6 dziecięcych), 2 grupy obrzędowe, 18 muzyk
(10 dorosłych, 6 młodzieżowych i 2 dziecięce); 8 instrumentalistów (6 dorosłych, 1 młodzieżowy i 1 dziecko), 14 śpiewaków solistów (8 dorosłych, 2 młodzieżowy, 4 dzieci), 11 grup śpiewaczych (7 dorosłych, 2 młodzieżowe i 2 dziecięce), 14 gawędziarzy (10 dorosłych, 1 młodzieżowego i 3 dzieci) oraz 4 mistrzów z uczniami.

Prezentacje artystów oceniała Komisja w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog, Michalina Wojtas - choreograf, Benedykt Kafel - etnograf oraz Artur Czesak - dialektolog.

Za występy w poszczególnych kategoriach artystom z naszej gminy udało się zająć następujące miejsca oraz wyróżnienia:

Kat. ZESPOŁY REGIONALNE (dorośli):
Dwa równorzędne III miejsca otrzymał zespół regionalny SPOD KICEK z Mordarki i PRZYSZOWIANIE z Przyszowej.

Kat. GRUPY OBRZĘDOWE:
Wyróżnienie - KGW Stara Wieś-Rola.

Kat. MUZYKI LUDOWE (dorośli):
Trzy równorzędne I miejsca otrzymali: muzyka zespołu LIMANOWIANIE z Limanowej, rodzinna kapela Curzydłów ze Słopnic oraz muzyka zespołu SPOD KICEK z Mordarki
Dwa równorzędne III miejsca wraz z medalem otrzymali LASKOWIOKI z Laskowej i muzyka ZNAD SMOLNIKA z Męciny.

Kat. INSTRUMENTALIŚCI LUDOWI (dorośli):
Wyróżnienie specjalne za wieloletni udział w festiwalu otrzymał Apolinary Salamon z Kłodnego.

Kat. ŚPIEW SOLOWY (dorośli):
Cztery równorzędne II miejsca wraz z medalami otrzymały: Maria Franczak ze Starej Wsi, Zuzanna Jędrzejek z Limanowej, Magdalena Dudek z Makowicy, Antonina Lubera z Pisarzowej.

Kat. ŚPIEW SOLOWY (młodzież):
Dwa równorzędne III miejsca wraz z medalem otrzymały: Anna Włodarczyk z Męciny i Marta Bednarz z Koniny.

Kat. ŚPIEW SOLOWY (dzieci):
I miejsce wraz z medalem i nagrodą rzeczową otrzymał Jakub Jasiński z Męciny.

Kat. GRUPY ŚPIEWACZE (dorośli):
Dwa wyróżnienia trafiły do KGW Makowica i KGW z Olszówki.

Kat. GRUPY ŚPIEWACZE (młodzież):
III miejsce wraz z medalem otrzymali MALI MĘCINIANIE.

Kat. GAWĘDZIARZE (dorośli):
Trzy równorzędne III miejsca wraz z medalami otrzymał: Jan Lorek z Przyszowej, Stanisław Ptaszek z Pasierbca, Zofia Michałek z Dobrej.

Kat. GAWĘDZIARZE (dzieci):
II miejsce wraz z medalem i nagrodą rzeczową otrzymała Dominika Wiewióra z Męciny.

/zdj. portal: limanowa.in)

KPTS

Kat. ZESPOŁY REGIONALNE (dorośli):

Kat. GRUPY OBRZĘDOWE:
Wyróżnienie - KGW Stara Wieś-Rola.

Kat. MUZYKI LUDOWE (dorośli):

Kat. INSTRUMENTALIŚCI LUDOWI (dorośli):

Kat. ŚPIEW SOLOWY (dorośli):

Kat. ŚPIEW SOLOWY (młodzież):

Kat. ŚPIEW SOLOWY (dzieci):
I miejsce wraz z medalem i nagrodą rzeczową otrzymał Jakub Jasiński z Męciny.

Kat. GRUPY ŚPIEWACZE (dorośli):
Dwa wyróżnienia trafiły do KGW Makowica i KGW z Olszówki.

Kat. GRUPY ŚPIEWACZE (młodzież):
III miejsce wraz z medalem otrzymali MALI MĘCINIANIE.

Kat. GAWĘDZIARZE (dorośli):

Kat. GAWĘDZIARZE (dzieci):