Wystawa prac Damiana Wróbla

15.10.2012

Dnia 14 października 2012 r. w Wiejskim Klubie Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowej odbył się wernisaż Damiana Wróbla - młodego malarza z Pisarzowej, ucznia Katolickiego Liceum Plastycznego im. Bł. P.J. Frassati w Nowym Sączu.

Uroczystego otwarcia wernisażu dokonał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, który pokrótce przedstawił zebranym gościom postać
Damiana, wyraził słowa uznania dla jego zainteresowań i talentu.

Na spotkanie przybyli: mama Damiana i jego najbliższa rodzina, znany gawędziarz Stanisław Ptaszek z żoną, Władysław Raczek - artysta z żoną i córką, nauczyciele, bardzo liczna grupa młodzieży, mieszkańcy Pisarzowej oraz pobliskich okolic.

Damian opowiadał o swoich pracach, technice i poruszanej w nich tematyce. Ciepło wspominał swoich nauczycieli M. M. Strzebońskich. W kilku słowach podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie wernisażu podkreślając, że celem jego malarstwa jest uszczęśliwianie ludzi. Prezentowana wystawa prac młodego artysty jest pierwszą, lecz zapewne nie ostatnią.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy, która będzie czynna do dnia 5 listopada br.

Wystawę odwiedziła już m.in. grupa uczniów z klas III i IV Szkoły Podstawowej w Pisarzowej wraz z nauczycielką.

Organizatorzy wystawy: Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi -filia w Pisarzowej, Wiejski Klub Kultury w Pisarzowej.

TF

Damiana, wyraził słowa uznania dla jego zainteresowań i talentu.

TF